Ekonomikos namų darbas 2 variantas


Ar issivysciusiose salyse egzistuoja ribotumas. Sugalvoti paklausos pavyzdziai. Mikroekonomikos namu darbas 4 variantas. 2 namu darbas 4 variantas. Pastovieji arba fiksuotieji kaštai. Kaip galima panaikinti pertekliu ir trukuma. Ribotumas issivysciusiose salyse. Namu darbas sugalvoti su už. Kas yra perteklius ir jo priežastys. Mikroekonomikos namu darbu 4 variantas.

Ar išsivysčiusiose šalyse egzistuoja ribotumas? Ar galite sugalvoti situacijų, kuriose tam tikri reikmenys nėra riboti? Kas yra trūkumas. Kokios jo priežastys? Kas yra perteklius? Kokios jo priežastys? Kaip galima panaikinti prekių trūkumą? Paaiškinkite pastoviųjų ir kintamųjų kaštų skirtumus bei jų ryšį su vidutiniais ir ribiniais kaštais. Išspręskite uždavinius:. Apskaičiuokite bendrųjų grynųjų investicijų dydį, importo apimtį, grynąjį nacionalinį produktą.

Ar išsivysčiusiose šalyse egzistuoja ribotumas? Ar galite sugalvoti situacijų, kuriose tam tikri reikmenys nėra riboti?.

Ribotumas egzistuoja, nes mūsų poreikiai yra beribiai, o gamybos ištekliai riboti, todėl visuomenė negali patenkinti visų savo poreikių. Lieka vienintelė išeitis – efektyviai naudoti ribotus išteklius , didėjantiems poreikiams tenkinti.

Efektyvumas – ekonominių išteklių naudojimas geriausiu būdu. Gamybos galimybių riba parodo turimų išteklių kiekio maksimalią produktų gamybos apimtį. Jei gaminame du produktus, tai norėdami didinti vieno produkto gamybą, turime mažinti kito produkto gamybą. Dėl ribotų išteklių negalime didinti abiejų produktų gamybos vienu metu.

Materialieji poreikiai, tie poreikiai, kurie gali būti patenkinti prekėmis ir paslaugomis yra neriboti , o gamybos ištekliai: žemė, darbo jėga, kapitalas yra ribojūsų sprendimui stoti į kolegiją?Kokią įtaką jūsų būsimoms pajamoms turės išsimokslinimas, kai baigsite kolegiją?.

Ekonomikos sistemoje subjektus galima skirstyti įgaminančiuosius ir perkančiuosius. Gaminantieji ūkio subjektai, gamina gėrybes ir vadinami gamintojais, perkantieji perka ir vartoja gėrybės kurias gamina gamintojai ir perka vartotojai, gali būti vadinamos produktais, prekėmis, paslaugomis. Gamintojas, pagaminęs produktą turi jį parduoti, jam reikalinga erdvė, kurioje jis galėtų pateikti savo produktą ir kurioje produktą galėtų įsigyti vartotojas.

Pirkdamas švietimo paslaugas aš nagrinėjau paslaugos paklausą Y darbo rinkos poreikį ir aišku, kad kainą. Manau, jeigu mano pasirinkta specialybė paklausi darbo rinkoje, tada aš galėsiu užsidirbti sau pragyvenimui , gaudamas atlyginimą už darbą ir galėsiu patenkinti poreikius. Galėsiu išlaikyti save ir savo šeimą.

. Kas yra trūkumas? Kokios jo priežastys? Kas yra perteklius? Kokios jo priežastys? Kaip galima panaikinti prekių trūkumą?.

Trūkumas- pirkėjų noras pirkti daugiau, negu pardavėjai gali parduoti. Tai tokia situacija, kada produkto kiekio paklausa viršija pasiūlą, esant tam tikrai rinkos kainai.

Perteklius- pardavėjai prekių esama kaina siūlo daugiau, negu pirkėjai sutinka jų pirkti. Tai tokia situacija, kada produkto kiekio pasiūla viršija paklausą. Paaiškinkite pastoviųjų ir kintamųjų kaštų skirtumus bei jų ryšį su vidutiniais ir ribiniais kaštais.

Pastovieji, arba fiksuotieji, kaštai- tai išlaidos, kurios nekinta, keičiantis (didėjant ar mažėjant) gaminamos produkcijos (paslaugos) kiekiui. Pastoviųjų kaštų dydis nepriklauso nuo gamybos apimties.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1664 žodžiai)
  • Mantas
  • Ekonomikos namų darbas 2 variantas
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekonomikos namų darbas 2 variantas. (2011 m. Sausio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-namu-darbas-2-variantas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 22:47
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo