Ekonomikos pagrindai referatas


Įvadas. Ekonomikos sąvoka. Ekonomikos sistemos. Papročių ekonomika. Grynojo kapitalo ekonomika. Komandinė ekonomika. Mišrioji ekonomika. Ekonomikos tikslai. Išvados. Literatūra.

Ekonominius gyvenimo reiškinius žmonės pradėjo suvokti ankščiau nei buvo sukurtas mokslas, kuris nagrinėja šiuos reiškinius. Tai reiškia, kad ekonomika kaip mokslas susiformavo apibendrinant įvairius ekonominius dėsnius, kurie vyko realiame žmonių gyvenime. Daugelis ekonominių reiškinių, kurie tapo šio mokslo tyrimo objektu buvo žinomi dar senovės egiptiečiams ir senovės graikams kaip mainai, pinigų atsiradimas ir panaudojimas mainuose. Ekonominė  mintis yra visuomeninių ekonominių santykių atspindys žmonių  sąmonėje. Tai mintis, kuri atsispindėjo tautosakoje ir religijoje, o vėliau įvairiuose įstatymų rinkiniuose, ūkio tvarkymo nuostatuose ir fiskaliniuose dokumentuose.

Darbo objektas. Ekonomika.

Darbo tikslas. Apibūdinti ekonomikos sąvoką, sistemas ir tikslus.

Darbo uždaviniai:

Darbo tyrimo metodai:

Pradedant nagrinėti ekonomikos teoriją paprastai norima turėti trumpą, aiškų ir lengvai suprantamą jos apibrėžimą. Galbūt dėl to yra ganėtinai daug įvairiausių šios teorijos apibrėžimų:

Tuo tarpu autorė J. Paunksnienė ir A. Liučvaitienė (2009) teigia, kad žodis ekonomika priklausomai nuo vartojimo konteksto turi dvi prasmes:

Ekonomikos teoriją būtų galima apibūdinti kaip mokslą apie žmonių tarpusavio santykius gamybos, mainų ir vartojimo srityse įvairiais žmonijos raidos etapais. Ekonomikos teoriją reikia išmanyti, ją studijuoti, nes jos problemos yra tiesiogiai susijusios su visiais ir kiekvienu iš mūsų. Ekonomikos teorija pirmiausia nagrinėja visuomenines, o kartu ir politines problemas, kurios yra svarbios kiekvienam žmogui, o ekonomikoje ši teorija nagrinėjama kaip sistema, kuri turi savo elementus ir ryšius tarp jų.

Pagrindinė ekonomikos mokslo prasmė yra nagrinėjimas būdų kaip geriausiai panaudoti ribotus išteklius darbo bei kapitalo ir žemės mechanizmo vystymas, siekiant tenkinti visuomenės poreikius. Tai materialinės visuomenės egzistavimo ir funkcionavimo sfera, kurioje vyksta gamyba. Visų ekonomikos mokslų tyrimo objektas yra žmonių ūkinė veikla. Kuo toliau visuomenė yra pažengusi, tuo įvairesni ir sudėtingesni yra jos poreikiai. Poreikiai - tai žmonių biologinės ir socialinės kilmės reikmės, tenkinamos vartojant gamybos produktus ir paslaugas. Žmonių poreikiai didėja greičiau nei ekonomikos galimybės. Žmonės negali turėti visko, ko tik nori, todėl privalo rinktis. Pasirinkimo problema - ką gaminti, kaip gaminti iš esamų ribotų išteklių ir kam paskirstyti produktus.

Ekonomika tenkina tiek visuomenės, tiek ir atskirų jos narių poreikius kurdama prekes ir paslaugas, kurios vadinamos ekonominėmis gėrybėmis. Ekonominė gėrybė yra nusakoma naudingumu, t. y. gebėjimu tenkinti tam tikrus poreikius, ir sąnaudomis jam sukurti bei pateikti vartotojui. Šis naudingumas gali būti ekonomiškai įvertintas kainomis.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (2416 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ingrida
  • Ekonomikos pagrindai referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ekonomikos pagrindai referatas. (2015 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-pagrindai-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 09:27
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo