Ekonomikos pamokos konspektas egzaminui


Pagrindiniai ekonomikos klausimai. Ekonomikos problema. Rinkos pusiausvyra. Paklausos elastingumas. Pasiūlos elastingumas. Aiškūs kaštai. Buhalteriniais kaštais. Alternatyvūs kaštai. Visuomeniniai kaštai. Bendrieji kaštai. Bendrieji kaštai BK =. Bendrieji fiksuoti kaštai. Bendrieji kintamieji kastai. Bendruoju pelnu. Normalųjį pelną. Ekonominiu pelnu. Grynasis pelnas. Trumpo laikotarpio kaštai. Ilgas laikotarpis. Netobula konkurencija. Grynoji konkurencija. Realusis bvp. Nominalusis BVP. Fiskalinė politika. Pagrindinis fiskalinės politikos tikslas. Pagrindinės fiskalinės politikos priemonės. Biudžeto balansas. Valstybės skola. Monetarinė politika. Šliaužianti infliacija. Šuoliuojanti infliacija.

Ištekliai- visa tai, kas naudojama žmonių poreikiams tenkinti:žemėtai ne tik pati žemė, bet ir miškai, vandenys, iškasenos),darbas(tai žmogaus kryptinga veikla, kurios pasekoje esamus gamtos išteklius apdoroja ir pritaiko savo poreikiams) kapitalastai žmogaus darbo sukurtas produktas (darbo priemonės, finansinis kapitalas) naudojamas prekėms gaminti bei paslaugoms teikti ),žinios/verslumas.

Gamyba- tai ekonominių išteklių bei gamybos veiksnių naudojimas gaminant paslaugas žmonių poreikiams tenkinti.

). Ekonomikos teorijoje šis itin sudėtingas uždavinys pateikiamas tik dviejų prekių gamybos atveju, pvz., kelnės ir batai. Be to, daromos dvi prielaidos, kad nei išteklių apimtis, nei gamybos technologija nekinta. Jei bus gaminamos vien kelnės panaudojant visus turimus išteklius, tai antros prekės bus gaminama (“nulis”) ir atvirkščiai. Tokiu būdu įvertiname tarpinius variantus.

Paklausa- tai prekių ir paslaugų kiekis, kuriam yra poreikis ir kurį gali įsigyti (tam turi pakankamai lėšų) pirkėjai konkrečioje rinkoje esant tam tikroms prekių kainoms.

Pasiūla- tai prekių kiekis, kurį gamintojai ir pardavėjai gali pagaminti ir parduoti atitinkamoje rinkoje esant tam tikrai prekių kainai.

Rinkos pusiausvyra- Konkrečioje rinkoje pasiūlos ir paklausos kreivių susikirtimas duoda pusiausvyros tašką ir šiame taške esant prekės kainai atitinkančiai šį tašką pasiūlos apimtis sutampa su paklausos apimtimi.

Paklausos elastingumas yra paklausos apimties pakitimas procentais pakitus kainoms vienu procentu. Ir yra bevardis dydis.

Pasiūlos elastingumas yra pasiūlos apimties pakitimas procentais kainoms pakitus 1%.

Kaštai visumoje- tai yra viskas, kas yra išleidžiama (netenkama) siekiant tam tikro ekonominio tikslo. Aiškūs kaštai, jie taip pat vadinami eksplicitiniais, tai įmonės išleidžiami pinigai įrengimams pirkti, žaliavoms įsigyti, darbo užmokesčiui, palūkanoms, taip pat įsiskolinimams padengti. Tie iš šių kaštų, kurie atsispindi buhalterinėje apskaitoje, vadinami buhalteriniais kaštais. Alternatyvūs kaštai įvertinami ne vien patirtomis išlaidomis, bet ir prarasta nauda dėl pasirinkto turimų resursų panaudojimo variantų. Alternatyvūs kaštai yra ekonominiai, nes jie neatsispindi visumoje buhalterinėje apskaitoje. Visuomeniniai kaštai- tai ir papildoma kaštų dalis tenkanti visuomenei.

Bendrieji kaštai (BK)=bendrieji fiksuoti kaštai (BFK)+bendrieji kintamieji kaštai (BKK.).

  • Ekonomika Konspektas
  • Microsoft Word 670 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1978 žodžiai)
  • Ieva
  • Ekonomikos pamokos konspektas egzaminui
    10 - 5 balsai (-ų)
Ekonomikos pamokos konspektas egzaminui. (2015 m. Rugsėjo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-pamokos-konspektas-egzaminui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 17:15
×