Ekonomikos paruoštukė 3


Tarptautinės ekonomikos paruoštukės. Pusiausvyra prekių ir pinigų rinkose. Tarptautinės ekonomikos pagrindų paruoštukės.

Svarbiausios mikroekonomikos problemos. Prielaidos ek pusiausvyrai tirti: vartojimas ir investicijos, jų kitimo padariniai. Valstybės biudžiato deficito problema ir valstybės skola bei jos aptarnavimas. Prekių rinkos pusiausvyra ir investicijų santaupų (is) modelis. Pinigų rinkos pusiausvyra ir lm (pinigai, aktyvai) modelis. Grynojo exporto kitimų įtaka ekonomikos pusiausvyrai. Prekių ir pinigų rinkos bendra pusiausvyra. Prekių ir pinigų rinkos pusiausvyra ir nukrypimai nuo jos. Vyriausybės ir tarptautinių ekonominių ryšių įtaka ekonomikos pusiausvyrai. Ekonomikos pusiausvyros pagrindai. Bendrosios paklausos ir pasiūlos modelis. Makro ek pusiausvyros ir nepusiausvyros atvejai. Makroekonomikos rodikliai. Monetarinė politka. Monetarinės politikos (mp) esmė uždaviniai ir priemonės. Keinsinės makroekonomikos teorijos alternatyvos, monetarizmas ir racionalių lūkesčių teorija. Ekonomikos augimas. Tarptautinė prekyba. Nedarbo ir infliacijos sąveika, ekonomikos stabilizavimas.
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (4938 žodžiai)
  • Ekonomikos paruoštukė 3
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekonomikos paruoštukė 3. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-paruostuke-3.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 20:57
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo