Ekonomikos paruoštukė


Ekonomikos samprata. Ekonominė terminologija. Ekonominis subjektas. Gamybos veiksniai. Kaina, pinigai ir jų atliekamos. Mikro ir makro ekonomika. Ekonomimė teorija, ir ekonomikos tikrovė. Indukcija ir dedukcija. Teorinio tyrimo etapai, pozityvūs ir normatyvūs teiginiai. Ekonominė politka ir pagrindiniai jos uždaviniai. Rinkos mechanizmas jo charekteristika. Rinkos privalumai ir trūkumai. Rinkos veikimo esmė: kainų susidarymas, paklausos ir pasiūlos dėsnis. Paklausos ir pasiūlos teorijos praktinis pritaikymas. Naudingumas ir vartotojo elgsenos abejingumas. Naudingumo funkcija. Ribinis naudingumas ir ribinė pateikimo norma. Vartotojo elgsena maximalizuojant vartojimo naudą.

Ekonomika, jaunas mokslas. Buvo pradėtas dėstyti, teisės, psichologijos dėstytojų. Kelis šimtus metų ekonomika plėtojosi.

Komandinė- visus ekonominius sprendimus priima vienas centras ar ghrupė. Ši sist. Remiasi kolektyvine nuosavybe. Vietoj rinkos stimulų naudojamos komandos.

  • Microsoft Word 196 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (3778 žodžiai)
  • Edvinas
  • Ekonomikos paruoštukė
    10 - 2 balsai (-ų)
Ekonomikos paruoštukė. (2010 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-paruostuke.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 03:01
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo