Ekonomikos raida skaidrės


Ekonomikos raida. Ekonomikos teorija. Ekonominė mintis. Ekonominė mintis ( economic idea) – tai visuomeninių – ekonominių santykių atspindys žmonių sąmonėje. Ekonominės minties daigai ryškūs jau senovės civilizacijose – Babilone. Vergovinės santvarkos laikais aukščiausią teorinį lygį ekonominė mintis pasiekė senovės Graikijoje. Pirmasis specialiai ekonomikos klausimams skirtas veikalas buvo Ksenofonto. Senovės ir viduramžių ekonomiškosios idėjos. Dauguma šiandien svarbių ekonomikos klausimų traukė dėmesį visais laikais. Klasikinė mokykla. 1776 metai įėjo į istoriją kaip metai. Yra mokslas apie tai, kad žmonės naudoja retus arba ribotus gamybos išteklius (žemę. Tai mokslas apie.

Pirmieji ekonominės minties elementai pasirodo tautosakoje, religijoje, vėliau jie fiksuojami rašytiniuose šaltiniuose –įstatymų rinkiniuose, ūkio tvarkymo nuostatose, fiskaliniuose dokumentuose, socialinio ekonominio gyvenimo aprašymuose ir kt. Ūkines veiklos patyrimas, žinių apie tai kaupimas sąlygoja pirmuosius bandymus apibendrinti ekonominius reiškinius, pažinti jų priežastinius ryšius, parengti valstybės ir privataus vergvaldinio ūkio tvarkymo rekomendacijas. Tokiu būdu formavosi ekonomikos teorijos pradmenys.

Pirmasis specialiai ekonomikos klausimams skirtas veikalas buvo Ksenofonto ,,Ekonomikosas“; tai dviejų graikų kalbos žodžių junginys: ,,olkos“ – reiškia namą, bustą, ūkį, o ,,nomas“ reiškia valdymo, tvarkymo meną. Taigi šiuolaikinis terminas ,,ekonomika“ kilęs iš graikų kalbos žodžio oikonomike – ūkininkavimas, ūkininkavimo menas. Šis pavadinimas ilgainiui tapo visuomenės mokslo, nagrinėjančio ūkinius, gamybinius tam tikros visuomenės gamybos ir mainų srities santykius, pavadinimu ekonomikosas.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 587 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (438 žodžiai)
  • Taramparam
  • Ekonomikos raida skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Ekonomikos raida skaidrės. (2015 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-raida-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:33
×