Ekonomikos samprata


Ekonomikos samprata referatas. Ekonomika samprata. Ekonomikos samprata tai. Ekonomika sanprata. Šešėlinė ekonomika referatas. Kastai samprata ir tipai ekonomika. Ekonomikos sanprata. Ekonomika sampratos. Ekonomikos samprota.

Įvadas. Ekonomika – išteklių stygiaus ir mokėjimo pasirinkimo mokslas. Pasirinkimo problema ir alternatyvieji kaštai. Mikroekonomika ir makroekonomika. Gamybos veiksniai. Pagrindinė ekonomikos problema. Ekonomikos sistemų tipai. Išvados. Literatūra.

Ekonomikos negalima išmokti tik stebint. Ekonomiką, kad šis mokymasis nebūtų beprasmis, reikia susieti su gyvenimo realijomis. Teorija turi būti praktiškai taikoma realiame gyvenime. Ekonomikos uždaviniai sprendžiami ne pagal griežtas taisykles ar metodikas. Yra daugybė sprendimų metodų, o taikant savo ekonomikos mokslo įgytas žinias, reikia pasirinkti optimalų variantą.

Kadangi visko nėra pakankamai, ir žmonės, ir verslo firmos, ir vyriausybės privalo rinktis iš tų daiktų visumos, kuriuos jie norėtų įsigyti. Šiame procese jie bandys siekti ekonomijos, tai yra išspausti didžiausią naudą iš to, ką jie turi. Taigi, mes galime apibūdinti ekonomiką kaip socialinį mokslą, kuris aprašo ir tiria, kaip visuomenė pasirenka naudoti išteklius, siekdama patenkinti savo poreikius.

Mes nuolatos svarstome, to ar kito daikto poreikis yra didesnis, lyginame vieną išlaidų galimybę su kita. Taigi, turime pasirinkti. Tai ir yra pagrindinė ekonomikos problema – pasirinkimo būtinybė. Pasirinkimas kyla iš palyginti menkų ekonomikos išteklių, kurie reikalingi toms prekėms pagaminti ir paslaugoms teikti. Pasirinkimas – tai fundamentali ekonominė sąvoka, išreiškianti įvairių ekonominių subjektų veiksmų alternatyvas.

Darbo jėga – tai žmonių, kuriančių prekes bei paslaugas fizinės ir protinės pastangos.

Kapitalas. Fizinį kapitalą (arba tiesiog kapitalą) sukuria žmonės prekėms gaminti bei paslaugoms teikti. Gamykla, įrankiai, mašinos yra kapitalo ištekliai, nes jie gali būti naudojami kitoms prekėms arba paslaugoms gaminti. Kapitalas yra ir benzovežis, kuris atveža benziną į vietinę degalinę. Pats terminas „kapitalas“ verslo žmonėms reiškia pinigus, už kuriuos jie gali nusipirkti gamyklas, įrengimus ar kitus panašius gamybos išteklius.

Verslumas. Su gyvuoju darbu artimai susijusi verslumo sąvoka, t.y., vadovavimo ir organizaciniai sugebėjimai, kuriuos privalo turėti firmų savininkai, kad jų firma pagamintų daugiau reikalingų prekių bei paslaugų. Jei verslininkas sugeba tinkamai tai padaryti – uždirba pelną, jei priešingai – patiria nuostolius.

Pagrindinė ekonomikos problema yra rasti pačius efektyviausius būdus gamybos veiksniams paskirstyti ir išspręsti išteklių stygiaus problemą, kuri kyla dėl beribių visuomenės poreikių ir ribotų išteklių. Spręsdama šiuos uždavinius, kiekviena visuomenė privalo atsakyti į šiuos pagrindinius tris klausimus:

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (2101 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilma
  • Ekonomikos samprata
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekonomikos samprata. (2011 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-samprata.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 09 d. 12:39
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo