Ekonomikos teorija 2


Ekonomikos teorijos formulės. Ekonomikos dalyko konspektai. Ekonomikos teorijos referatas. Ekonomikos konspektai studentams. Mikroekonomika prognozavimo teorija. Bendrų globalinių problemų ekonominiai.

Įvadas. Ekonominių sistemų įvairovė. Mikroekonomika. Rinka. Paklausa. Pasiūla. Rinkos pusiausvyra. Rinka ir valstybinis reguliavimas. Elastingumas. Vartotojo elgsena. Gamybos sąnaudos. Rinkos struktūros tipai. Makroekonomika. Nacionalinis produktas. Fiskalinės politika. Monetarinė politika. Nedarbo rūšys ir formos. Infliacija. Ekonomikos augimas ir tarptautinė prekyba. Tarptautinė prekyba. Valiutų kursai. Bendrų globalinių problemų ekonominiai aspektai.

Ekonomikos teorijos mokomoji (metodinė) priemonė skirta elektros ir automatikos inžinerija studijų programos ištęstinių ir nuolatinių studijų studentams.

Mokomoji (metodinė) priemonė – trumpas ekonomikos teorijos dalyko programos teorinės dalies konspektas, kuriame pateiktos pagrindinės sąvokos, terminai, formulės, dėsniai. Skyriaus pabaigoje šios mokomosios (metodinė) priemonės tikslas – supažindinti studentus su ekonomikos sąvokomis ir dėsniais. Išnagrinėti rinkos funkcijas bei formas, gamybos veiksnius, ūkinės veiklos organizavimo būdus ir sąnaudas, aptarti rinkos ir valstybės santykius, įvertinti pagrindinius šalies makroekonominius rodiklius, bendrąsias globalines problemas. Šio dalyko metu įgytos žinios, įgūdžiai ir gebėjimai bus pritaikomi studijuojant įmonių ekonomiką ir rašant baigiamąjį darbą.

Baigę šio dalyko studijas studentai žinos pagrindines ekonomines sąvokas, ekonomikos dėsnius, dėsningumus, nuostatas bei aksiomas, suvoks jų taikymo svarbą praktikoje, gebės analizuoti įvairius realaus pasaulio ekonominius įvykius, suvoks prognozavimo eigą, gebės attikslas: aptarti ekonominių sistemų įvairovę, palyginti rinkos ir planinės ekonominių sistemų privalumus ir trūkumus.

Ekonomika – tai mokslas, padedantis iš visų ribotų išteklių panaudojimo alternatyvų pasirinkti geriausią. [5].

Ekonominės sistemos paprastai skiriamos į tris pagrindinius tipus: grynojo kapitalizmo, komandinę ir mišriąją ekonomikos sistemas. Būtent nuo ekonominės sistemos tipo priklauso, kaip sprendžiamos pagrindinės kiekvienas ekonomikos subjektas siekia maksimizuoti savo pajamas ir nauda, grindžiamus tik savo individualiais interesaesant komandinei (planinei) ekonominei sistemai, visus sprendimus apie tai, ką, centralizuotas ekonominis planavimas. Centrinė valdžia kontroliuoja gamybos veiksnius bei jais operuoja, sprendžia ką, kiek ir kaip gaminti, įvertina žmonių poreikius ir nustato, kuriuos iš jų reikia patenkinti ir kokiomis gamybos priemonėmis bei metodais tai bus daroma. Fizinės produkcijos rodikliai kaip lemiamas plano vykdymo kriterijus.

Kainų kaip santykinio stygiaus signalų, Rinkos subalansavimo mechanizmo nebuvimas. Fiksuotbankroto, kaip beasmenio mechanizmo nutraukiant ir pertvarkant gamybą, nebuvimas. Tai – silpnų biudžetinių varžtų padarinys. Tačiau nepriklausomai nuo to, kaip – gerai ar blogai – įmonė dirba, ji išliks. Tai duoda maksimalią užimtumo garantiją. Antra vertus, tikrumas, kad prireikus valdžia įsikiš ir išgelbės įmonę, skatina pasyvumą. [11].

Atsargos.

  • Microsoft Word 69 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (8049 žodžiai)
  • Kolegija
  • Tomas
  • Ekonomikos teorija 2
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekonomikos teorija 2. (2011 m. Birželio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-teorija-2.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 08:55
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo