Ekonomikos teorijos savarankiškas darbas


Įvadas. Laisviausią ekonomiką turinčios pasaulio šalys. Lietuva. Hong Kongas. Singapūras. Australija. Naujoji Zelandija. Šveicarija. Išvados. Šaltiniai.

Kaip ir kiekvienais taip ir 2013 metais, buvo ištirta pasaulio šalių ekonominė laisvė. Šiame darbe pristatysime šalių ekonominę laisvę pagal kompanijos „Heritage“ duomenis. Pristatysime penkias laisviausias valstybes pasaulyje, taipogi ir Lietuvą užimančią 22 vietą pagal reitingą.

Laisviausią ekonomiką turinčios pasaulio šalys

Taigi, kaip jau ir minėjome laisviausių ekonomikos šalių sąraše Lietuva užima 22 vieta. Čia pateiksime TOP 35 šalių sąrašą.

Taigi kaip matote, netgi Lietuva lenkia kaikurias atrodo tikrai stabiliau ekonomiškai stovinčias šalis (Norvegija, Japonija, JAE, Austrija ir kt.).

Ir visdėlto visi žinome koksai gyvenimas toj mūsų gimtinėj.

Tačiau manome verta susipažinti su „Heritage“ duomenimis plačiau. Taigi pirma šalis apie kurią šnekėsime tegul būna Lietuva.

Lietuva įvykdė reformas kritinėse srityse, taip buvo sudaryta galimybė vystytis ir išlaikyti privatųjį sektorių, kuris sparčiai auga. Taipogi buvo supaprastintos procedūros norint pradėti verslą. Mažas pelno mokesčio tarifas palengvina verslų augimą. Taigi tokie žingsniai padėjo sustiprinti atviros rinkos politikos kryptis, sustiprinusias intensyvinę prekybą, bei investicijų srautus.

Pasak “Heritage” Lietuvos teisinė sistema yra gana stipri ir padeda užtikrinti teisinės valstybės principus bei nuosavybės teisių apsauga, taip prisidedant prie bendro stabilumo ir konkurencingumo. Nors deficito sumažinimo priemonės buvo įvykdytos, tačiau ir toliau vykdant fiskalinį konsiduliavimą valdant viešuosius finansus bus sunku geriau užtikrinti klestėjimą ateityje.

Lietuva, kaip mums visiems žinoma yra didžiausia iš Baltijos valstybių, savo nepriklausomybę atgavo 1991m. Po 13-kos nepriklausomybės metų, Lietuva įstojo į Europos Sąjungą, bei NATO karinį bloką (2004m.). Tačiau net po šitiek metų, Lietuvos politikoje visdar jaučiasi buvusių komunistų alsavimas. Lenkija ir Lietuva stengiasi įvykdyti keletą didelių bendrų projektų, kaip dujų jungtis, kas leistu sumažinti priklausomybę nuo Rusijos. Beto Baltijos šalys kartu su Lenkija, nuo 2008 metų derasi dėl naujos atominės jėgainės statybos, kadangi senoji pagal ES reikalamivus buvo uždaryta.Nors Lietuvos ekonomika tesia augimą tokiose srityse kaip statybose ir finansinėse paslaugose, o taipogi klesti mažmeninė prekyba, nedarbo lygis visdar išlieka aukštas.

Privati nuosavybė yra apsaugota nuo nacionalizavimo. Įstojimas į ES paskatino teismų reformas. Korupcija vis dar plačiai paplitusi valstybės tarnyboje, ir visuomenė susidariusi prastą nuomonę apie valdžios sektoriaus efektyvumą ir politinias partijas.

Pajamų mokesčio tarifas yra 15 procentų, o pelno mokesčio tarifas 15 proc. (perskirstomo pelno mokesčio 20 procentų). Taipogi yra kitų mokescių (paveldėjimo mokesis, pridėtinės vertės mokestį (PVM) ir t.t.). Bendrieji mokesčiai sudaro 16,5 proc. visų šalies pajamų. Valdžios sektoriaus išlaidos siekia iki 39,3 procentų visos šalies produkcijos. Biudžete yra nuolatinis deficitas, valstybės skola yra apie 40 procentų BVP.

Verslo formavimas ir valdymas vyksta išvengiant biurokratinių trukdžių. Pradėti verslą reikia šiek tiek mažiau nei septynių procedūrų ir 30 dienų (pagal pasaulio vidurkius), nors vis dar yra minimalaus kapitalo reikalavimas. Nepaisant tam tikrų reformų, darbo rinka vis dar gana standi. Infliacija šiek tiek išaugo, tačiau pinigų sistema yra stabili (euro įvedimas buvo atidėtas).

  • Ekonomika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3137 žodžiai)
  • Kolegija
  • Audrius
  • Ekonomikos teorijos savarankiškas darbas
    10 - 9 balsai (-ų)
Ekonomikos teorijos savarankiškas darbas. (2015 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-teorijos-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 03:01
×