Ekonomikos valdymas referatas


Įvadas. Fiskalinės politikos priemonės ir jų pasekmių traktavimas. Infliacija – defliacija – priežasčių – pasekmių analizė. Įtakos faktoriai valiutos kursui. Valiutos vertės ypatybės: stipri – silpna valiuta. Devalvacija – revalvacija. Išvados. Literatūra.

Vyriausybių kontrolė - ketvirtas valiutų kursus sąlygojantis veiksnys. Pusiausvyrinį valiutų kursą vyriausybės gali daryti įtaką daugeliu būdų, tarp kurių dažniausiai pasitaiko tokie: 

Stipri valiuta – tai tokia valiuta, kuri išlaiko savo vertę – negresia valiutos perkamosios galios kritimas, esant aukštos infliacijos arba įsisiubavuių valiutų rezultatui. Kadangi valiuta išlaiko savo vertę, džiaugiasi privačių asmenų ir rangovų pasitikėjimu, leidžiant ramiam taupymui ar investavimui. Dėl to stipri valiuta yra atrama sveikam ūkiui.

Stipri valiuta lemia, kad eksporto prekės brangsta, o tai gamintojams labai ne į naudą. Ji nera visgi visiem palanki ir naudinga. Asmenys norintys užsidirbti valiutos perpardavimu, pvz .: žmogus nupirkęs dolerį už 4 litus, o dolerio vertei nusmukus iki 2,3 daug praranda. Šiuo pirkimu neteko savo investicijų.

Itin stiprios yra valiutos šalių, kurie eksportuoja juodą auksą. Atkreipkime dėmesį į Norvegijos kroną ir Didžiosios Britanijos funtą. Jau metai ir trys mėnesiai, kai Norvegijos krona yra stipresnė už eurą ir yra tai jos rekordas. Šiandieninė valiutos vertė greičiausiai priklausys tam intervalui.

  • Microsoft Word 165 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (4484 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Ekonomikos valdymas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekonomikos valdymas referatas. (2012 m. Lapkričio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-valdymas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 13:01
×