Ekonominė analizė 2


Ekonomine analize skaidres. "ekonominė analizė".

Šiuolaikiniame pasaulyje, kai turizmas tampa svarbiu ūkio ekonomikos sektoriumi, turizmo departamentai vis labiau inicijuojami vystyti savarankiškas programas bei veiklas, o turizmo ekonominės naudos maksimizavimu suinteresuotos organizacijos ir institucijos vis plačiau naudoja ekonominio poveikio tyrimus. Turizmo ekonominiu poveikiu domimasi ne tik valstybiniu, bet ir regioniniu mastu.

šio straipsnio tikslas – pateikti turizmo ekonominio poveikio koncepciją ir apžvelgturistai dalyvauja pardavimų, pelnų, darbo vietų, mokestinių įplaukų ir pajamų kūrime. Turizmo ekonominis poveikis yra svarbi valstybinio, regioninio ir visuomeninio planavimo ir ekonominio vystymo aplinkybė. Ekonominis poveikis taip pat yra aktualus veiksnys priimant marketingo ir valdymo sprendimus.

Regionų ekonomistai išskiria tiesioginį, netiesioginį ir dirbtinį ekonominius poveikius. Netiesioginis ir dirbtinis poveikiai kartais bendrai yra vadinami antriniu poveikiu. Bendras turizmo ekonominis poveikis yra tiesioginio, netiesioginio ir dirbtinio poveikių regione suma. Bet kuris iš šių poveikių gali būti matuojamas kaip bendra produkcija arba pardavimai, pajamos, užimtumas arba pridedamoji vertė.

Tiesioginis poveikis yra gamybos pokyčiai, susiję su tiesioginiu išlaidų turizmui pasikeitimo poveikiu. Kitaip tariant, tai yra pasikeitimai ekonominėje veikloje per pirmą išlaidų ciklą. Turizme tai pasireiškia per poveikį pačiai turizmo šakai. Tiesioginis poveikis atsiranda pirminiuose turizmo sektoriuose – apgyvendinime, restoranuose, transportavime, pramogose ir mažmeninėje prekyboje. Pavyzdžiui, turistų, liekančių nakvoti viešbučiuose skaičiaus padidėjimas tiesiogiai daro įtaką pardavimų padidėjimui viešbučių sektoriuje. Papildomi viešbučių pardavimai ir su tuo susiję pasikeitimai darbo užmokesčiui, mokesčiams ir tiekimui bei paslaugos yra tiesioginis turistų išlaidų poveikis.

Netiesioginis poveikis yra gamybos pokyčiai, atsirandantys per įvairius tolesnius išlaidų ciklus, kai turizmo pramonė savo išlaidomis veikia kitas ūkio šakas (pavyzdžiui, pramonės šakas, prekėmis ir paslaugomis aprūpinančias viešbučius). Pavyzdžiui, pardavimų, užimtumo ir pajamų pasikeitimai lininių audinių pramonėje atspindi netiesioginį viešbučių pardavimų pasikeitimo poveikį. Verslo šakos, aprūpinančios produktais ir paslaugomis lininių audinių pramonę, atvaizduoja kitą netiesioginio poveikio ciklą. Galiausiai viešbučiai yra įvairiai susiję su daugeliu kitų regiono ekonominių sektorių.

Dirbtinis poveikis yra ekonominės veiklos pasikeitimai, įtakojami namų ūkių išlaidų iš tiesioginių ir netiesioginių pajamų, kurias jie gauna turizmo išlaidų rezultate. Pavyzdžiui, viešbučių ir lininių audinių įmonių darbuotojai, tiesiogiai ir netiesiogiai išlaikomi turizmo, savo pajamas regione išleidžia namams, maistui, transportui ir įprastiniam namų ūkio poreikių kompleksui.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (1720 žodžiai)
  • Ramunas
  • Ekonominė analizė 2
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekonominė analizė 2. (2011 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomine-analize-2.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 21:28
×