Ekonominė krizė Vokietijoje


Vokietijos krize. Vokietijos ekonomine krize. Didzioji ekonomine krize vokietijoje. Remigijus grinkevičius. Vokietijos finansine krize. Didžioji ekonominė krizė. Vokietija ir didzioji ekonomine kriz. Ekonomines krizes ir ju valdymo strategijos referatas. Budai isvengti finansiniu kriziu. Vokietija ir didzioji krize.

Įvadas. Krizės samprata. Vokietijos pristatymas. Pagrindiniai rodikliai. Ekonominės krizės priežastys vokietijoje. Vokietijos atgaivinimo planas. Strategijos pasiteisinimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Mokslinis vadovas: prof. Habil. Dr. Ž. Simanavičienė.

Autoriai: vn 8/8 stud. Gitana abeciūnaitė vn 8/8 stud. Remigijus grinkevičius aktyvias mokslininkų ir politikų diskusijas. Kiekvienos šalies ekonomika nėra apsaugota nuo sutrikimų, kurie gali baigtis krizėmis. Finasinėms krizėms paaiškinti skirta daug teorinių ir empirinių tyrimų. Naujos valiutų krizės paskatina atsirasti naujus tyrimus ir naujas įžvalgas, tačiau jas neretai siekiama įvertinti taikant ankščiau sukurtus modelius arba jas įvelkant į naują teorinį apvalkalą . Kadangi pasaulis randa daug naujų būdų sukelti krizes (valiutų), dėl to turi būti sukurta daug naujų modelių. Ekonomistai deda daug pastangų, kad būtų išvengta finansinių krizių, tačiau jos dažniausiai kyla netikėtai. Tik retais atvejais pavyksta laiku imtis prevencinių priemonių ir tokioms krizėms užkirsti kelią.

Pasirinkta darbas rašyti apie vokietijos ekonominę situaciją ir antikrizinės priemones iš esamos ir vykstančios krizės. Vokietijos federacinė respublika– valstybė vakarų europoje, sudaryta iš 16 federacinių vienetų. Vokietijos ekonomika yra didžiausia europoje ir ketvirta pagal nominalųjį bvp pasaulyje. Pastaruoju metu vokietijos ekonomika dinamiškumu nepasižymi, yra priklausoma nuo galimų išorės sukrėtimų ir vidinių struktūrinių problemų. Dažnai sakoma, kad visos finansų krizės yra panašios. Vis dėlto kiekviena iš jų yra kuo nors ypatinga, bent jau istoriniu kontekstu. Kuo ypatinga ši pasaulio finansų rinkas apėmusi krizė ir kokios jos priežastys? Kaip teigia r. Šarkinas (1998) kiekviena finansų krizė – tai pirmiausia dideli kainų pokyčiai. Tokių pokyčių priežastys ir pasekmės istoriniu atžvilgiu yra panašios. Tiek xx a. Trečiajame dešimtmetyje jav apėmusi didžioji ekonominė krizė (didžioji depresija), tiek 2001 m. Sprogęs interneto burbulas, tiek dabartinė pasaulio finansų rinkose vykstanti krizė kilo dėl sveiko proto praradimo, kai investuotojai ima manyti tačiau istorija moko, kad turto kainų kilimas nėra tvarus: anksčiau ar vėliau jos nusistovi, į rinką nebeateina naujų pirkėjų ir kainos ima mažėti. Mažėjančios turto kainos skatina masinį jo išpardavimą – investuotojai tikisi atgauti bent dalį investuotos sumos. Tai lemia tolesnį turto kainų mažėjimą. Taip ekonomikoje veikia gravitacijos dėsnis. Turto kainų mažėjimas daro poveikį ekonomikai, galima sakyti, per du pagrindinfinansų institucijos dėl to gali patirti nuostolių.

  • Microsoft Word 275 KB
  • 2010 m.
  • 27 puslapiai (6836 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valerijus
  • Ekonominė krizė Vokietijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekonominė krizė Vokietijoje. (2010 m. Gruodžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomine-krize-vokietijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 19:10
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo