Ekonominė politika ES referatas


Įvadas. Ekonominė politika. Struktūrinės reformos ir es politikos. Investicijos ir finansavimas. Finansų rinkų operacijos. Bendradarbiavimas su eib grupe ir erpb. Ekonominė ir pinigų sąjunga– eps. Ekonomikos valdymas EPS. Ekonominė integracija. Bendros valiutos bendra politika. Kuom naudinga ekonominė ir pinigų sąjunga ir euras? Ekonominė ir pinigų sąjunga užtikrina kainų stabilumą. Ekonominė ir pinigų sąjunga padeda ekonominiam augimui. Euras praktiškas piliečiams. Euras naudingas verslui. Euras – pasaulinės svarbos valiuta. Krizės. Stabilumo ir augimo paktas. Apibendrinimas. Informaciniai šaltiniai.


EIB grupę sudaro Europos investicijų bankas (EIB) ir Europos investicijų fondas (EIF).

•Europos centrinis bankas (ECB) vykdo nepriklausomą pinigų politiką;

•Europos centrinis bankas (ECB): nustato pinigų politiką, kurios pagrindinis tikslas yra kainų stabilumas

1. Lengvatinės prekybos zona (tam tikros šalys viena kitai taiko mažesnius muitų tarifus)

Euras yra devyniolikos Europos Sąjungos (ES) šalių piliečių kasdienybės dalis. Euras apyvartoje nuo 2002 m. ir jį kasdieniams poreikiams tenkinti, taupyti rytojui bei investuoti į ateitį naudoja per 337 mln. žmonių. Dabar jis po JAV dolerio yra svarbiausia valiuta pasaulyje. Kito tokio tvirto ir tokio masto pinigų srities bendradarbiavimo tarp suverenių šalių pavyzdžio nėra.

Euras yra didžiulis Europos integracijos laimėjimas, kertinis akmuo šalims, kurios praeityje tarpusavyje dažnai kariaudavo: tokia ekonominė integracija ir solidarumas anksčiau buvo neįsivaizduojami. 2020 m. nauja pilnametystės sulaukusių jaunuolių karta bus užaugusi nenaudodama kitos nacionalinės valiutos, tik eurą.

Euro įvedimas buvo itin svarbus, bet gana naujas kertinis akmuo po Antrojo pasaulinio karo prasidėjusioje Europos integracijos istorijoje – istorijoje, kurioje ekonominiai ir politiniai tikslai visada buvo glaudžiai susiję. Viskas prasidėjo pasibaigus karui, kai svarbiausia buvo užtikrinti ilgalaikę taiką ir atkurti Europos ekonomiką šalims glaudžiau bendradarbiaujant, ypač laisvosios prekybos srityje.

Už euro zonos pinigų politiką, įskaitant pinigų spausdinimą, atsakingas nepriklausomas Europos Centrinis Bankas (ECB). Jo pagrindinis tikslas – išlaikyti vartotojų kainų stabilumą ir apsaugoti euro vertę nustatant ir koreguojant ECB skolinimo palūkanų normas. Kad tai pasiektų, jis stengiasi vidutiniu laikotarpiu išlaikyti vos žemesnį negu 2 % infliacijos lygį. Toks lygis laikomas pakankamai žemu, kad vartotojai galėtų visapusiškai pasinaudoti kainų stabilumu. (XX a. 8-ajame ir 9-ajame dešimtmečiuose daugelio ES šalių infliacijos lygis buvo labai aukštas – iki 20 %, o kai kuriais atvejais dar aukštesnis. Valstybėms pradėjus rengtis įsivesti eurą, infliacija sumažėjo, o nuo šios valiutos įvedimo infliacijos lygis euro zonoje išliko apie 2 %).

Sutelkti šalių ekonomiką ir rinkas europiniu lygmeniu yra daug naudingiau. Dėl to taip pat atsiranda bendra sistema, padedanti siekti didesnio vidaus veiksmingumo, konkurencingumo ir visos ES bei atskirų ES šalių ekonomikos tvirtumo. Taip remiamas ir ekonomikos stabilumas, skatinamas didesnis ekonomikos augimas bei sukuriama daugiau darbo vietų.

Bendros valiutos privalumai akivaizdūs bet kam, kas keliauja kuriose nors iš 19 euro zonos šalių. Pavyzdžiui, įvedus eurą, nebepatiriama valiutos keitimo pasienyje išlaidų ir nepatogumų. Be to, daug lengviau apsipirkinėti įvairiose šalyse – taip pat internetu – ir palyginti kainas. Taip skatinama konkurencija ir kainos 500 mln. ES vartotojų yra mažesnės. Europos Centrinis Bankas euro zonoje nuolat užtikrina kainų stabilumą ir taip geriau apsaugo piliečių perkamąją galią.

Euras taip pat labai naudingas Europos įmonėms. Pavyzdžiui, ekonominės ir pinigų sąjungos skatinamos stabilios palūkanų normos padeda bendrovėms daugiau investuoti į darbo vietas ir gerovės kūrimą. Įvedus eurą taip pat pasibaigė konkurencija tarp skirtingų šalių nacionalinės pinigų politikos, nebeliko valiutų keitimo sandorių išlaidų, sumažėjo rizika ir daugiau kapitalo gali būti naudojama pelningoms investicijoms. Dėl kainų stabilumo įmonės taip pat gali saugiai rengti ilgalaikius planus bei numatyti investicijas, dėl kurių gali didėti konkurencingumas (*). Tai ypač svarbu globalizuotoje ekonomikoje, kai Europos bendrovės konkuruoja su visų žemynų veiklos vykdytojais.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2935 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolina
  • Ekonominė politika ES referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Ekonominė politika ES referatas. (2016 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomine-politika-es-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 21:37
×