Ekonominės analizės atsiradimas, raida ir ryšiai su kitais mokslais


Tema. Ekonominės analizės atsiradimas,. Raida ir ryšiai su kitais mokslais. Tema ekonominės analizės atsiradimas, raida ir ryšiai su kitais mokslais. TIKSLAS –atskleisti ekonominės analizės mokslo atsiradimo aplinkybes ir ištirti ryšius su kitais mokslais. Tema. Ekonominės analizės atsiradimas, raida ir ryšiai su kitais mokslais. Pagrindinės sąvokos. Ekonominės analizės mokslo formavimosi aplinkybės. Praktinis ekonominės analizės poreikis ekonomikos mokslo skaidymas į atskirus santykinai savarankiškus mokslus. Apskaitos istorija. Apskaitos istorija siekia. Įmonės veiklos analizės (įva) pradininkai. Fra Luca Bartolomeo de Pacioli ( Lukas PačiolisĮvairūs pasaulio buhalterinės apskaitos specialistai nurodo skirtingas ĮVA atsiradimo datas. Xiii-xiv a. Italijos bankuose buvo atliekama turto ir įsipareigojimų analizė. EA mokslas per 100 metų vadintas labai įvairiai – balanso analizė. Ekonominės analizės ryšiai su kitais mokslais. Ekonominė analizė taiko kitų mokslų žinias ir rezultatus. Ekonominė analizė siejasi su. Pagrindiniai dialektikos principai. Socialiniais mokslais. ĮVA susijusi su ekonomikos teorija (mikro- ir makroekonomikaĮmonių finansai ir. Statistika apibendrina ekonominius reiškinius. Įmonės veiklos analizė atskleidžia ryšius tarp atskirų ekonominių rodiklių. Ekonominė analizė. Matematika. Tema. Ekonominės analizės atsiradimas, raida ir ryšiai su kitais mokslais? Gamyba.


1 temaekonominės analizės atsiradimas, raida ir ryšiai su kitais mokslais.

Tema

TIKSLAS –atskleisti ekonominės analizės mokslo atsiradimo aplinkybes ir ištirti ryšius su kitais mokslais.

Paaiškinti sąvokas analizė ir sintezė; nušviesti ekonominės analizės mokslo formavimosi aplinkybes; paaiškinti, kaip siejasi EA su kitais mokslais.

1 tema.

ANALIZĖ (gr. analysis) suskaidymas, išnagrinėjimas. Analizuojant įmonių ekonominę veiklą, suskaidome tiriamą visumą į atskirus elementus, nustatome jų tarpusavio priklausomybę ir sąveiką tarp tų elementų. Analizės priešingybė SINTEZĖ (gr. synthesis), t. y. sujungimas, derinimas. Analizės rezultatų sintezė padeda įvertinti visą tiriamą visumą. Ekonominė analizė negali būti pakankamai efektyvi, jeigu jos nepapildo ekonominė sintezė. Ir atvirkščiai – neatlikus išsamios analizės, neįmanoma ekonominė sintezė. ĮMONĖS VEIKLOS ANALIZĖ– tai visapusis ir objektyvus įmonės veiklos, ūkinių procesų, vykstančių įmonėje, tyrimas, siekiant atskleisti rezervus ir padėti vadovybei pasiekti numatytus tikslus.

Praktinis ekonominės analizės poreikis ekonomikos mokslo skaidymas į atskirus santykinai savarankiškus mokslus. Praeityje EA buvo atliekama apskaitoje, statistikoje. Vėliau EA išsiskyrė kaip atskira ekonomikos mokslo šaka, reikalaujanti specialių žinių.

Ekonominė analizė atsirado kartu su pirmaisiais apskaitos būdais ar net jos (apskaitos) elementais.

  • MS PowerPoint 469 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1615 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alfa
  • Ekonominės analizės atsiradimas, raida ir ryšiai su kitais mokslais
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekonominės analizės atsiradimas, raida ir ryšiai su kitais mokslais. (2018 m. Rugsėjo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomines-analizes-atsiradimas-raida-ir-rysiai-su-kitais-mokslais.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 18:53
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo