Ekonominės integracijos analizė


Integracija diplominis darbas. Ekonomines integracijos pavyzdziai. Integracija ekonomikoje pavyzdziai. Ekonomines integracijos temos. Integracijos pavyzdziai. Ekonomine integracija pavyzdziai. Ekonominės integracijos pakopos referatas. . ekonominės integracijos pakopos. Ekonomines integracijos minusai.

Įvadas. Ekonominės integracijos apibrėžimas. Bendra rinka. Vieningos europos kūrimas. Ekonominės integracijos pakopos. Laisvosios prekybos zona. Bendrasis susitarimas dėl muitų ir prekybos. Pasaulio prekybos organizacija. Muitų sąjunga. Europos benroji rinka. Bendrosios rinkos programa. Ekonominė ir pinigų sąjunga. Ekonominė sąjunga. Pinigų sąjunga. Išvados. Literatūra.

Integracija – tai procesas, kai pavieniai autonomiški socialiniai junginiai nustato ir plėtoja tarpusavio ryšius taip, kad palaipsniui kiekvieno jų autonomija mažėja ir kiekvienas tampa didesnio ir sudėtingesnio junginio sudedamąja dalimi.

Ekonominė integracija gi apibūdina ne būseną, o procesą. Todėl čia galima kalbėti apie atskirus integracijos lygius. Perėjimas iš žemesnio integracijos lygio į aukštesnį vyksta išsiplėtus integracinės veiklos sritims, kartu kintant jau egzistuojančioms senosioms institucijoms. Daugelis mokslininkų skiria keletą ekonominės integracijos lygių:

1.Laisvosios prekybos zona – tai žemiausia integracijos pakopa, kuri pasižymi žema, silpna ekonomine integracija. Ja apibudinama grupė šalių, kurios prekiauja tarpusavyje be jokių apribojimų (muitų, kvotų ar kt.). Kiekviena tos grupės šalis turi savarankišką muitų sistemą šalims, kurios nepriklauso šiai zonai. Kad prekės iš trečių šalių nebūtų importuojamos per mažiausią muitą zonoje turinčią valstybę, sudaromos vadinamosios prekių kilmės taisyklės.

2. Muitų sąjunga (unija) – aukštesnė ekonominės integracijos pakopa. Šalys, pasirašiusios muitų unijos sutartį, ne tik panaikina tarpusavio muitus, bet ir sukuria bendrą muitų sistemą išorės šalims. Europos bendrijoje muitų sąjunga buvo sukurta 1968 m.

3. Bendroji rinka – dar aukštesnė ekonominės integracijos pakopa. Ji skiriasi nuo kitų dviejų tuo, kad jei pirmose laisvai judėjo prekės, tai čia prasideda nevaržomas paslaugų, kapitalo, asmenų (žmonių ir darbo jėgos) judėjimas. Tarp valstybių, šios rinkos narių, atsiranda didelė vidaus rinka, kuri saugoma nuo išorės šalių. Valstybės pradeda derinti mokesčių ir socialinės apsaugos sritis, socialinę, konkurencijos, pramonės ir kt. politikas. Kiekvienas pilietis turi teisę dirbti visose bendrosios rinkos šalyse be jokių papildomų leidimų ir apribojimų, investuoti ar atidaryti įmonę bet kurioje bendrosios rinkos šalyje. Bendra rinka Europoje formavosi nuo 1985m., o šis procesą baigėsi 1992m.

4. Ekonominė ir pinigų sąjunga – stipriausia integracijos pakopa. Ekonominė ir pinigų sąjunga apima:

- centralizuotą ekonominę politiką, kai pagrindinės ekonominės politikos sritys atiduodamos koordinuoti įkurtoms specifinėms politinėms institucijoms. Turi būti suvienodintos apmokestinimo sistemos ir socialinės politikos.

- bendrą piniginį vienetą.

Įvairios pasaulio šalių grupės šiandien yra skirtingose ekonominės integracijos pakopose.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (5478 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Ekonominės integracijos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekonominės integracijos analizė. (2012 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomines-integracijos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:39
×