Ekonominės integracijos argumentai pokomunistinėse vidurio ir rytų europos šalyse


Ekonomines integracijos argumentai rytu ir vidurio europos salyse. Vakaru europos ekonomika referatas. Regionai pagal ekonominius principus. "europos šalys" pagal bvp. Geopolitiniai regionai subregionai. Rytu saliu ekonomika. Rytu europos integracija. Ekonomines integracijos rodikliai. Pasaulio regionai ir subregionai. Pasaulio įvykiai ekonomines integracijos.

Ekonominės integracijos argumentai pokomunistinėse vidurio ir rytų europos šalyse. Tarptautinių ekonominių santykių kursinis darbas. Įvadas. Vidurio ir rytų europos valstybių integracijos į europos sąjungą procesas. Es santykiai su vidurio ir rytų europos valstybėmis prieš įstojimą į es. Vidurio ir rytų europos šalių makroekonominio stabilumo įtaka šių valstybių integracijai į es. Prognozuoti es plėtros padariniai. Vidurio ir rytų europos šalių ekonominės integracijos argumentai. Vidurio ir rytų europos pokomunistinių valstybių skirtingi ekonominiai keliai. Pirmųjų penkerių narystės es metų patirtis. Vidurio ir rytų europa: ekonominio nuosmukio padariniai. Lietuvos integracijos į europos sąjungą poveikis ekonomikai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Dabartiniai socialiniai ir ekonominiai regionai susidarė dėl istorinių ir politinių įvykių, globalizacijos ir integracijos procesų, socialinių ir ekonominių permainų tam tikrose teritorijose. Dažniausiai į regionus skirstoma geografinio vientisumo principu, atsižvelgiant į civilizacijų ir kultūrų istoriją, socialinę ir ekonominę integraciją. Ne mažiau svarbi geopolitinė sandara, spartūs ekonominiai pokyčiai. Stambiausi pasaulio regionai ne tokie vientisi, kad pasižymėtų tik visam regionui būdingais bruožais. Todėl juose skiriami smulkesni regionai (subregionai) ar stambios šalys. Tada geriau matomi teritorijų bendrumai ir skirtumai.Skiriami tokie pasaulio regionai pagal žemynus ir pasaulio dalis: Europa, Azija, Afrika, Šiaurės Amerika, Lotynų Amerika, Australija ir Okeanija, Antarktida.

Europa – pagal dydį priešpaskutinė, o pagal gyventojų skaičių – antras žemynas pasaulyje. Dauguma valstybių yra tarp turtingiausių pasaulio šalių. Visgi yra ir skurdesnių kraštų, bet europiečiai, palyginti su kitomis pasaulio vietomis, gyvena pasiturimai. Europos šalys praturtėjo dėl pramonės plėtros ir daugybės kolonijų įvairiose žemyno vietose. Pramonės raida Europoje prasidėjo anksčiau nei kituose regionuose. Būtent tai lėmė, kad dabar beveik visas žemynas laikomas aukšto ekonominės raidos lygio regionu. Nors čia gyvena tik 12 % Žemės gyventojų, pagaminamas beveik trečdalis pasaulio produkcijos. Pasaulio dvidešimtuke pagal BVP 1 gyventojui dominuoja Vakarų Europos šalys. Keturios valstybės (Vokietija, Prancūzija, Italija, Didžioji Britanija) priskiriamos prie ekonomikos galiūnių ir yra tarp įtakingiausių šalių. Kai kurių Azijos ir Lotynų Amerikos šalių ekonomika augo didesne sparta, todėl Europos, kaip ir ekonomiškai stipriausių jos valstybių, indėlis į pasaulio ūkį sumažėjo.

Visgi, Europos šalių socialinės ir ekonominės raidos lygis toli gražu nevienodas. Geopolitiniu požiūriu Europa padalyta į dvi dalis – Rytų ir Vakarų. Rytų bei Vidurio Europos šalyse (toliau tekste trumpinama VRE) beveik pusę amžiaus viešpatavo komunistinė santvarka, planinė ekonomika. Dėl to šios valstybės pagal svarbiausius ekonominius rodiklius smarkiai atsiliko nuo rinkos ekonomikos dėsniams paklūstančių Vakarų Europos valstybių. Toks Europos dalijimas geografiškai netikslus, tačiau pereinamosios ekonomikos šalių užimama erdvė dažniausiai vadinama Rytų Europa. Vakarų Europos regionas yra svarbiausias Europos ekonomikos erdvėje, visos šalys – pagrindinės ES donorės.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1982 KB
  • 2012 m.
  • 32 puslapiai (9418 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilma
  • Ekonominės integracijos argumentai pokomunistinėse vidurio ir rytų europos šalyse
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekonominės integracijos argumentai pokomunistinėse vidurio ir rytų europos šalyse. (2012 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomines-integracijos-argumentai-pokomunistinese-vidurio-ir-rytu-europos-salyse.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 19:47
×