Ekonominės minties priešistorės esmė ir jos atsiradimo prielaidos


Įvadas. Kas yra ekonomika, ūkinė veikla, ekonominė mintis? Ekonominė mintis senovės rytuose. Senovės egiptas. Senovės babilonas. Senovės kinija. Senovės indija. Išvados.

Žinoma, priešistorė mums dabar atrodo sunkiai suvokiamas laikmetis, smarkiai atitolęs nuo dabartinio mūsų supratimo apie ekonominį gyvenimą. Priešitorė tęsėsi iki rašto atsiradimo, taigi vien tai mums leidžia manyti, kad to laikmečio žmonės buvo visiškai neišsilavinę. Bet pasirodo rašto nebuvimas nesusijęs su pačiu suvokimu apie ekonomiką, juk ir nemokėdamas rašyti žmogus geba itin protingai mąstyti. Tad galime teigti, kad ekonominiai veiksmai, jų analizavimas yra daug jaunesni už jų susisteminimą popieriuje. Taigi, senovės pasaulio žmonės ,,kūrė” ekonominę mintį naudodamiesi savo apmąstymais, analizėmis bei idėjomis, bet kokia buvo viso to esmė bei prielaidos?

Todėl šio darbo tikslas ir yra apibūdinti ekonominės minties esmę priešistorėje ir atskleisti jos atsiradimo prielaidas.

Svarbūs šio darbo uždaviniai:

–paaiškinti sąvokas, susijusias su ekonomine mintimi, aptariant jų reikšmę analizuojamoje temoje.

–išanalizuoti senųjų civilizacijų papročius, valstybių valdymo principus bei charakterizuoti žmones, prisidėjusius prie ekonominės minties plėtojimosi.

–interpretuoti pateiktą tekstą, apibūdinantį ekonominės minties priešistorės esmę, atskleidžiant jos atsiradimo prielaidas.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 72 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (3415 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Ekonominės minties priešistorės esmė ir jos atsiradimo prielaidos
    10 - 2 balsai (-ų)
Ekonominės minties priešistorės esmė ir jos atsiradimo prielaidos. (2014 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomines-minties-priesistores-esme-ir-jos-atsiradimo-prielaidos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:27
×