Ekonominės statistikos individualus namų darbas


Statistikos referatas. Įvadas. Statistinių duomenų tipas ir dažniai. Santykinių rodiklių apskaičiavimas. Vidutiniai dydžiai. Požymių sklaidos tyrimas. Dinamikos rodiklių analizė. Tendencijos nustatymas ir prognozė. Rodiklių priklausomybės tyrimas. Išvados. Naudota literatūra.


Darbo tikslas – pateikti laboratorinių darbų metu analizuojamo tiriamo objekto ataskaitą.

Individualaus namų darbo užduotis iš atitinkamų duomenų parodyti ir aprašyti: statistinių duomenų tipą ir dažnius; santykinių rodiklių apskaičiavimą; vidutinius dydžius; atlikti požymių sklaidos tyrimą; dinamikos rodiklių analizę; tendencijos nustatymą ir prognozę bei rodiklių priklausomybės tyrimą.

Suskirsčius ir sugrupavus duomenis juos galime paprasčiau pavaizduoti grafikuose.Jie padeda lengviau skaityti duomenis, kadangi aiškiai matosi duomenų pokyčiai.

Taip pat sugrupuotų duomenų grafikai padeda lengviau atlikti lyginamasias analizes, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad duomenys neturi skirtis dideliais intervalais.

Kai duomenys stipriai išsišoka savo reikšmėmis, tai juos braižome atskirame grafike, kad lengviau būtų analizuoti. Taip padarėme su variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių gamybos duomenimis.

Pats pirmasis rodiklis stebėjimo vienetų skaičius (n). Mūsų stebėjimo vienetai priklauso nuo ekonominės veiklos rūšies, kur turime pilnus duomenis vienetai 24, o kur trūksta duomenų 20. Šį stebėjimo vienetų skaičių skaičiuojame dėl to, nes vėliau jį naudosime Sterdžeso formulėje norėdami apskaičiuoti grupių skaičių. Kita rodiklis – minimumas (Min) parodo mažiausią reikšmę, kiekvienoje ekonominės veiklos srityje, tarp visų stebėjimo vienetų. Jam priešingas rodiklis yra maksimumas (Max) parodo didžiausią reikšmę, kiekvienoje ekonominės veiklos srityje, tarp visų stebėjimo vienetų. Minimumo ir maksimumo dėka matome kokios yra didžiausios ir mažiausios reikšmės bei galime apskaičiuoti intervalo plotį. Grupių skaičius (m) taip pat yra svarbus rodiklis. Jį skaičiavome pagal Sterdžeso formulę: m=1+3,322lg n, čia n - stebėjimo vienetų skaičius. Kadangi mūsų darbe grupavimas yra kiekybinis ir reikšmės svyruoja, tad reikia sudaryti intervalus ir nustatyti ribas(rėžius). Tai padaryti padeda sklaidos (intervalo) plotis (h). Jis skaičiuojamas pagal formulę h=(xmax – xmin)/m. Mūsų atveju intervalai yra lygūs.

Kiekybinio kintamojo dažnių skirstinio grafinį vaizdą pateikėme pirmoje histogramoje

Taip pat duomenis galima analizuoti Pareto diagramoje, kurioje stulpeliai išdėstyti mažėjimo tvarka, o papildomai nubrėžta kreivė žymi sukauptuosius procentus.

Ekonominiai ir socialiniai reiškiniai turi tendenciją nuolat kisti ir vystytis, todėl keičiasi reiškinių ne tik sudėtis, bet ir apimtis. Toks socialinių ekonominių reiškinių kitimas vadinamas dinamika, o skaitinė statistinių rodiklių seka laiko atžvilgiu vadinama dinamikos eilute. Kaip jau anksčiau minėjome mūsų statistinės eilutės tipas – dinaminė. Turėdami dinamikos eilutes, galime apskaičiuoti dinamikos eilučių analitinius ir apibendrintus (vidutinius) rodiklius. Dinamikos santykiniai rodikliai skaičiuojami baziniu ir grandininiu būdu, kurie analizuoja to paties objekto ataskaitinio ir ankstesnio rodiklių santykį bei rodo keliais vienetais pasikeičia reiškinio lygis per tam tikrą laikotarpį. Bazinis ir grandininis dinamikos apskaičiuojamas tokiu būdu:

 • Statistika Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Ineta
 • 25 puslapiai (4213 žodžių)
 • Universitetas
 • Statistikos referatai
 • Microsoft Word 453 KB
 • Ekonominės statistikos individualus namų darbas
  10 - 3 balsai (-ų)
Ekonominės statistikos individualus namų darbas. (2015 m. Lapkričio 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/ekonomines-statistikos-individualus-namu-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 06:08