Ekonominės teorijos objektas Ekonomikos problemos ir tikslai Retumas ir pasirinkimas


Ekonominės teorijos objektas. Ekonomikos problemos ir tikslai. Retumas ir pasirinkimas. Lektorius Popovas. Ekonominės teorijos objektas Ekonomika – tai ūkinių vienetų. G. Ekonominė arba ūkinė veikla – tai veikla. Mikroekonomika – analizuoja atskirų individualių vienetų – vieno vartotojo. Ekonomikos problemos ir tikslai Ekonomikos problema – tai būtinybė rinktis iš tų galimybių. Nagrinėjant ekonominę politiką dėmesio centre – vyriausybės politika ir tokie jos elementai mokesčiai. Ekonominės politikos tikslai įgyvendinami naudojant t. Retumas ir pasirinkimas Ekonomikos problema yra išteklių nepakankamumas (retumasGamybos galimybių kreivė. Gamybos galimybių kreivė atspindi 3 svarbiausias sąvokas Nepakankamumas (retumas) vaizduojamas tuo faktu. Per tam tikrą.

Ekonominės teorijos objektas. Ekonomikos problemos ir tikslai.Retumas ir pasirinkimas.

Ekonominė arba ūkinė veikla – tai veikla , skirta užsidirbti sau pragyvenimą, gaminant prekes bei teikiant paslaugas. Ekonomiškas (taupus) – tai efektyvus išteklių paskirstymo ir jų panaudojimo sprendimas. Ekonomiškumas – didžiausios naudos pasiekimas mažiausia kaina t.y. pastangos iš turimų išteklių gauti kuo daugiau naudos. Ištekliai (resursai) – visa tai kas naudojama kaip sąnaudos prekių ir paslaugų gamyboje. Sąnaudos – tai gamybos procese naudojam ekonominiai ištekliai. Žmonių veikla skirtinga, bet jai būdingi 2 bruožai: Kad tenkinti poreikius veikla užsiėmę žmonės užsidirba sau pragyvenimui (atlyginimas), Žmonės, užsidirbantys pragyvenimui, tuo pat metu dalyvauja kurdami ir gamindami įvairią produkciją bei teikdami paslaugas kitiems visuomenės nariams.

Ekonomikos problemos ir tikslai Ekonomikos problema – tai būtinybė rinktis iš tų galimybių, kurias mums leidžia turimi riboti ištekliai, nes poreikiai begaliniai. Poreikiai atrodo niekada nepasotinami dėl 2 priežasčių: kiekvieno mūsų noras patenkinti būtinus poreikius, kiekvieno mūsų pasirengimas dirbti daugiau nei būtina min. poreikiams patenkinti. Žmogaus poreikiai neturi ribų, tačiau ekonominiai ištekliai, naudojami darbo procese (žemė, d.jėga, kapitalas) yra riboti. Ekonomija – tai bandymas sumažinti išlaidas, siekiant t.t.tikslo. Galutinis ekonomikos tikslas parengti mūsų problemų sprendimo politiką.

Retumas ir pasirinkimas Ekonomikos problema yra išteklių nepakankamumas (retumas).

  • MS PowerPoint 243 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (646 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ramyras
  • Ekonominės teorijos objektas Ekonomikos problemos ir tikslai Retumas ir pasirinkimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Ekonominės teorijos objektas Ekonomikos problemos ir tikslai Retumas ir pasirinkimas. (2015 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomines-teorijos-objektasekonomikos-problemos-ir-tikslairetumas-ir-pasirinkimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 18 d. 16:24
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo