Ekonominiai gamybos aspektai: gamybos apimtis


Ekonominiai gamybos aspektai gamybos apimtis. Kaštų funkcijos Kintamieji kaštai. Kitos kaštų funkcijos. Kaštų funkcijų geometrija. Pajamų funkcijos. Pelno maksimizavimas ir produkto pasiūla.

Vieno kintamo gamybos veiksnio gamybos funkcijos atveju bet koks kiekis gaminamas minimaliais kaštais, jei šis kiekis yra tiesiog gautas iš gamybos funkcijos .

Vieno kintamo gamybos veiksnio atveju kintamų kaštų funkcijos geometrija išvedama iš bendrojo produkto funkcijos (grafiškai 3 stadijų klasikinė gamybos funkcija).

Dviejų gamybos veiksnių atveju kintamųjų kaštų funkcija išvedama iš kaštų minimizavimo sprendimo – didinant , judama gamybos plėtros kreive (grafiškai), o kintamųjų kaštų funkcija:

– esant tobulai konkurencijai abiejų gamybos veiksnių rinkose;

– esant netobulai konkurencijai abiejų gamybos veiksnių rinkose. Šiuo atveju gamybos plėtros kreivė nepriklauso nuo gamybos veiksnių kainų , .

Ribiniai kaštai gali būti išvesti iš kaštų minimizavimo uždavinio Lagranžo funkcijos. Dviejų gamybos veiksnių atveju:

Jei pirmos eilės kaštų minimizavimo sąlyga galioja, tai lygtis skliaustuose lygi 0, o kaštai minimizuojami bet kuriai gamybos apimčiai. Tokiu atveju Lagranžo funkcija ir bus minimalių kaštų funkcija, , o kaštai vertinami judant gamybos plėtros kreive. Pakeitus į , kaštai vertinami ne iš gamybos veiksnių, bet iš gamybos apimties pusės. Tokiu atveju turime: .

Prieš nagrinėjant kaštų funkcijų geometriją, apibrėžiama kintamųjų kaštų jautrumo (angl. Flexibility of variable cost) sąvoka:

  • Ekonomika Konspektas
  • Microsoft Word 64 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (777 žodžiai)
  • Akvilina
  • Ekonominiai gamybos aspektai: gamybos apimtis
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekonominiai gamybos aspektai: gamybos apimtis. (2015 m. Spalio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonominiai-gamybos-aspektai-gamybos-apimtis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 01:37
×