Ekonominiai kaštai, konspektas


Parduotų prekių ar paslaugų kiekio ir jų kainų sandauga. TR = py. Firmos kaštai - tai išlaidos , gaminant prekes ir paslaugas per tam tikrą laikotarpį. Firmos pelnas – tai skirtumas tarp pajamų ir kaštų. Aiškieji buhalteriniai , apskaitomieji , eksplicitiniai kaštai. Išlaidos , reikalingos įsigyti rinkoje ir naudoti gamybos veiksnius. Alternatyvieji kaštai. Aiškiųjų ir spėjamųjų kaštų suma sudaro ekonominius gamintojo kaštus. Aiškieji kaštai. Eksplicitiniai. Spėjamieji kaštai Implicitiniai. Apskaitomasis pelnas yra skirtumas tarp pajamų ir aiškiųjų kaštų. Ekonominis pelnas apskaičiuojamas kaip įmonės bendrųjų pajamų ir ekonominių kaštų skirtumas. Normalusis pelnas yra ta bendrųjų pajamų dalis , kuri padengia spėjamuosius kaštus. Pasirinkto įrenginių panaudojimo alternatyvieji kaštai yra šio veiksnio paslaugų vertė , esant geriausiam jo panaudojimo variantui iš visų galimų.


(x1, ..., xm), prekių kainos yra (p1, ...pn), o gamybos veiksnių kainos (w1,...wm), tai firmos pelnas π gali būti apskaičiuotas tokiu būdu:

Gamybos veiksnių savininkas, naudodamas šiuos veiksnius savo versle, patiria alternatyviuosius kaštus.

Firmos kaštus sudaro dvi dalys: aiškieji kaštai ir spėjamieji kaštai.

Jie reiškia, kad jeigu ištekliai naudojami vienai prekei gaminti ar paslaugai teikti, jie negali būti panaudoti kitai vertingai alternatyvai.

Griovimo kaštai – tai alternatyviosios prekės, kurios gali būti pagamintos iš sunaudotų išteklių.

Į savo verslą jūs investavote nuosavas lėšas – 100 000 eur, kurias padėję į banką kas mėnesį gautumėte 1000 eur palūkanų.

Gaudamas 100 tūkst. eur pajamų ir išleisdamas 20 tūkst. eur, verslininkas gauna 80 tūkst. eur buhalterinį pelną.

Tai parduotuvėje samdomos darbuotojų darbo užmokestis, kurį galėtų užsidirbti alternatyviame darbe.

Be realiųjų (alternatyviųjų) gamybos kaštų, praktikoje susiduriama ir su griovimo kaštais.

Netekčiai atkurti tenka pasitelkti dalį darbo ir kapitalo iš tų sričių, kuriose naudojami jie galėjo padidinti esamą gamybinio ar asmeninio vartojimo prekių bei paslaugų pasiūlą.

Prie griovimo kaštų galima priskirti ir aplinkos taršos kontrolės kaštus.

  • Microsoft Word 198 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 32 puslapiai (1311 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sofija
  • Ekonominiai kaštai, konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekonominiai kaštai, konspektas. (2021 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonominiai-kastai-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 14:25
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo