Ekonominio augimo tikslai ir veiksniai


Ekonominio augimo tikslas. Ekonomikos augimo veiksniai. Ekonomikos augimo tikslas. Ekonominio augimo veiksniai. Pagrindinis ekonominio augimo tikslas. Ekonominis augimas. Ekonomikos augimo prielaidos. Bartaskienes konspektas. Inovaciniai procesai sanitex. Ekonomikos augimo veiksniu programa.

Ekonominio augimo tikslas ir veiksniai. Lietuvos makroekonominiai pokyčiai ir ekonominio augimo galimybės. Ekonominis augimas – pastovus ūkio gamybinio pajėgumo kilimas per tam tikrą laikotarpį. Jis yra vienas svarbiausių tikslų. Žmonių gyvenimo lygis priklauso ne tik nuo bvp dydžio, bet ir nuo bvp perskirstymo proceso, kurį kontroliuoja ir reguliuoja valstybė per savo programas. Bvp perskirstymo procese nukenčia dirbantieji, nes valstybė atima dalį. Ekonomikos augimo metu galimas papildomo bvp, atsiradusio dėl šio augimo, perskirstymas. Ekonomikai neaugant ir norint vykdyti tam tikras socialines programas, dalis bendrojo vidinio produkto yra perskirstoma. O esant ekonomikos augimui socialines problemas galima spręsti iš bvp prieaugio. Lietuvoje per metus sukuriama apie 43 mlrd. BVP, ir tai sudaro apie 8 550 Lt vienam gyventojui. Pagal BVP, tenkančiu vienam gyventojui, Lietuva labai atsilieka nuo kitų (išsivysčiusių) šalių.

Ekonominis augimas – pastovus ūkio gamybinio pajėgumo kilimas per tam pagrindinis ekonominio augimo tikslas – žmonių gyvenimo lygio kilimas. Išsivysčiusiose valstybėse ekonominis augimas pasireiškia gamtosaugos klausimų sprendimu ir laisvalaikio didėjimu; neišsižmonių gyvenimo lygis priklauso ne tik nuo bvp dydžio, bet ir nuo bvp perskirstymo proceso, kurį kontroliuoja ir reguliuoja valstybė per savo programas. O esant ekonomikos augimui socialines darbo potencialo: gyventojų, jų kokybinės ir kiekybinės charakteristikos. Šis veiksnys įtakoja prekių ir paslaugų tiek pasiūlą, tiek ir paklausą: žmogus, kaip gamintojas, įtakoja pasiūlą, kaip vartotojas – pinvesticijų – jų apimčių ir panaudojimo efektyvumo. Šis veiksnys sudaro prielaidas ekonomikai augti ateityje.

Mokslo potencialo – mokslo ir technikos pažangos. Inovaciniam procesui paskatinti ir išlaikyti reikia didelių investicijų. Inovaciniai procesai įtakoja šalies išsivystomo lygį.

Ekonominės sistemos (aplinkos) – tai valstybės ekonominė politika su visomis institucijomi. Ji apima ir nuosaekonominio augimo tendencijos pasaulyje. Pasaulio ekonomika auga lėtai ir netolygiai 2,5 – proc. Per metus. Tam įtakos turėjo nvs šalių ir vidurio rytų europos šalių bnp kritimas ir stagnacija, taip pat įvykusios ekonominės krizės pietryčių azijoje, rusijoje, lotynų amerikos šalyse, karas jugoslavijoje. Tarptautinio valiutos fondo apskaičiavimu, 1999 metais pasaulio bvp augimas buvo 2,8 proc. Tikimasi, kad 2000 metais pasaulio ekonomika turi išaugti apie 3,5 proc. , Ekonomikos augimas paspartės. Pietryčių azijos šalys greitai atsigauna, brazilijos krizė taip pat ne tokia gili. Atsigauna ir lotynų amerika. Blogesnė padėtis rytų europos.

Turtingiausios šalys [1 paimta iš doc. D. Bartaškienės skaityto kurso valstybės ekonominė politika (1998 m. , vadybos specializacija). Todėl jie jau pasenę. ]: (1) šveicarija, (2) liuksemburgas, (3) japonija, (4Lietuvoje per metus sukuriama apie 43 mlrd.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (1009 žodžiai)
  • Aleksandra
  • Ekonominio augimo tikslai ir veiksniai
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekonominio augimo tikslai ir veiksniai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonominio-augimo-tikslai-ir-veiksniai.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 27 d. 09:06
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo