Ekonominio saugumo samprata


Ekonominio saugumo samprata ir politikos principai lietuvoje. Įvadas. Ekonominio saugumo sąvoka ir jos taikymas lietuvoje. Metodologiniai skirtumai „suvereninis“ (holistinis) ir individualistinis požiūris į ekonominį saugumą. Ekonominio saugumo grėsmės. Valstybė (vidaus) ir jos biurokratinė struktūra. Nevalstybiniai nekomerciniai dariniai. Su rinkos veikimu susiję veiksniai. Kitos aplinkybės. Grėsmių sąlygiškumas. Ekonominio saugumo ir ekonominės gerovės sąveika. Ekonominio saugumo užtikrinimo priemonės. Išvados.

Ekonominis saugumas jau senokai yra viena iš aktualių tarpdisciplininių temų, kuri iškyla ir viešosiose diskusijose, ir akademiniuose rašiniuose. Dažniausiai ekonominio saugumo klausimai tampa viešųjų diskusijų objektu tada, kai pakyla žaliavų kainos pasaulyje arba kai susiduriama su kai kurių šalių bandymais naudoti ekonominius ryšius politiniais tikslais.

Tarptautinių santykių literatūroje ekonominio saugumo klausimais diskutuojama gana seniai. Daugiausia šiuo klausimu pasisako realizmo mokyklos atstovai bei jų pasekėjai, kurie savo darbuose paprastai pagrindiniu analizės vienetu laiko suverenias valstybes, siekiančią išlaikyti ir didinti savo galią ir tam naudojančią ne tik gynybos, bet ir ekonominės politikos priemones. Tačiau pati ekonominio saugumo samprata gali būti siejama ne tik su valstybėmis, bet ir su kitais analizės vienetais, pirmiausia individais. Šios sąsajos tarp skirtingų analizės vienetų ne tik atskleidžia tarpdisciplininį ekonominio saugumo sampratos pobūdį, bet ir parodo įtampas tarp priemonių, taikomų valstybių lygmenyje, bei jų pasekmių tų valstybių piliečiams, o taip pat individų ir interesų grupių įtaką valstybių politikai bei daugumos piliečių gerovei.

  • Ekonomika Konspektas
  • Microsoft Word 40 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (6880 žodžiai)
  • Monika
  • Ekonominio saugumo samprata
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekonominio saugumo samprata. (2013 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonominio-saugumo-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 12:10
×