Ekonominių gėrybių tipai


Gėrybių tipai. Kur beeitų ir ką bedarytų šiuolaikinės visuomenės narys. Kas teikia gėrybes? Rinkos mainai remiasi individualizacijos principu. Yra ir tokių gėrybių, kurios negali būti teikiamos ir naudojamos pagal šį individualizacijos principą. Privačios gėrybės. Privačių gėrybių teikimo išlaidas padengia pajamos. Privačios gėrybės turi dvi pagrindines charakteristikas išskiriamumas. Laisvosios gėrybės. Gėrybės, kurių yra pakankamai ir todėl jos gali būti nenormuotai vartojamos. Klubinės gėrybės. Gėrybė kuri. Tačiau gali atsitikti. Visuomeninės gėrybės. Visuomeninės gėrybės – suteikia naudos visiems. Visuomeninės gėrybes pasižymi. Laisvas prieinamumas – gėrybe galima naudotis už ją nesumokėjus. Visuomeninės kvazi gėrybės. Šios gėrybės yra panašios į viešasias gėrybes.

Privačios gėrybės turi dvi pagrindines charakteristikas: išskiriamumas, reiškiantis, jog vartotojus galima išskirti nuo gėrybės vartojimo jei jie nenori už gėrybę mokėti (PVZ: žmogus negalės valgyti restorane, jei už tai nemokės); konkretumas, reiškiantis, jog vieno asmens gėrybės vartojimas sumažino jo kiekį kitam, nes gėrybės gamybai ir tiekimui yra naudojami riboti ekonominiai ištekliai ir atsisakomumas, reiškiantis, jog privačios gėrybės galima atsisakyti (PVZ: žmogus gali atsisakyti sriubos,siūlomos universiteto meniu, ir gali išleisti savo pinigus kur nors kitur).

Gėrybė, kuri yra atskiriama, tačiau nekonkurentiška vadinama klubine gėrybe. PVZ: viešaisiais parkais mėgaujasi visi žmonės, vaikštantys į parkus, vienodai. Ilgainiui galima atskirti žmones, besimėgaujančius šia gėrybe.

Šios gėrybės yra panašios į viešasias gėrybes. Jos apibūdinamos taip: yra sunku ar brangu, kai kuriais ar visais atvejais apmokestinti visus vartotojus, bet galima apmokestinti nedaugelį iš jų; gėrybės ribiniai kaštai mažesni už vidutinius kaštus, tačiau nelygūs 0. PVZ: ežeras priklauso kažkokiam asmeniui. Jis gali imti mokestį iš žvejo už žvejojimą, už išnuomotas valtis ar už kitas suteiktas paslaugas vartotojams, kurie gauna naudą iš ežero.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 801 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (555 žodžiai)
  • Karolina
  • Ekonominių gėrybių tipai
    10 - 2 balsai (-ų)
Ekonominių gėrybių tipai. (2014 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonominiu-gerybiu-tipai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:54
×