Ekonominių rodiklių skaičiavimai ir vertinimas


Planuojamas gaminti gaminių skaičius. Pagrindinių ir pagalbinių darbininkų 2015 metų poreikis. Vienetiniai įkainiai už pagamintą produkciją. Tiesioginės medžiagų išlaidos kiekvienam gaminiui ir visai gamybos programa. Tiesioginės gamybos išlaidos kiekvienam gaminiui. 015 metų gamyboje naudojamo ilgalaikio turto metų nusidėvėjimo sąnaudas. 2015 metų elektros energijos poreikis gamybai ir jai skirtų patalpų apšvietimas (Metams). Bendrosios 2015 metų netiesioginės išlaidos ir netiesioginės gamybos išlaidos, tenkančios kiekvienam gaminiui. Kiekvieno gaminio gamybinė savikaina. Parduotos produkcijos savikaina per 2015 metus. 2015 metų pardavimo pajamos. Įmonės veiklos sąnaudos per 2015 metus. Įmonės 2015 metų bendrąjį ir grynąjį pelną. 2015 metų bendrasis ir grynasis pardavimo pelningumas. 2015 metų nenuostolingo pardavimo mąstas. Įmonės 2016 metų veiklos bei veiklos efektyvumo rezultatai pasikeistų. Literatūra.


Verslo ekonomika – tai dvilypė ekonomika, apimanti du skirtingus polius – pirkėją ir pardavėją, sąnaudas ir pajamas, samdytojus ir samdomuosius, tiekėjus ir gavėjus, gamintojus ir vartotojus bei išreiškianti jų tarpusavio sąveiką.

Šiame projektiniame darbe bus nagrinėjama bei planuojama uždarosios akcinės bendrovės „Detalija“ 2015 metų veikla. Įmonė iš metalo gamina detales, naudojamas automobilių gamyboje. UAB „Detalija“ yra gamybinė įmonė, jos paskirtis yra gaminti vartotojams reikalingą produkciją. Įmonė planuoja parduoti savo gaminamus detales automobilių gamyboje tarpininkams, didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonėms.

Įmonės metų gamybos apimtis parodo produkcijos kiekį, kurį įmonė turėtų pagaminti per metus laiko. Įmonės gamybos apimtys skaičiuojamos tam, kad įmonė per tam tikrą laiką, šiuo atveju vienerius metus, pagamintų tokį produkcijos kiekį, kuris užtikrintų reikalingas pardavimų apimtis bei numatyto dydžio pagamintos produkcijos atsargas.

Suskaičiavus pagamintos produkcijos apimtį sužinojome, kad reikės pagaminti A001 vienetų 24765 detalių ir 12810 vienetų B002 detalių.

Suskaičiavus pagrindinių ir pagalbinių darbininkų 2015 metų poreikį sužinojome, kad reikės 4+2=6 pagrindinių ir 6*10%=0.6, t.y 1 pagalbinio darbininko.

Vienetinė darbo apmokėjimo forma yra tokia, kai atlyginama už individualiai atliktą darbą (darbo užmokesčio dydis tiesiogiai priklauso nuo tam tikros kokybės atlikto darbo kiekio, atsižvelgiant į darbo turinį ir sąlygas).Čia darbininko uždarbį nulemia pagamintos produkcijos kiekis arba atlikto darbo apimtis ir įkainis už produkcijos vienetą arba už operacijos atlikimą.

Vienetiniai įkainiai skaičiuojami sudauginant laiko normą (val.) su valandiniu atlygiu (Lt). Apskaičiavus vienetinius įkainius už pagaminta produkciją gauname A001 detalės frezavimo operacijos gauname 0,54, tekinimo 0,84, dažymo 0,575, B002 detalės frezavimo gauname 1,08, tekinimo 2,24 ir dažymo gauname 0,805.

Tiesioginės išlaidos lengvai susiejamos su konkretaus produkto gamyba ir tiesiogiai įskaičiuojamos į konkretaus produkto savikainą tiesiogiai. Tiesioginėms išlaidoms priskiriamos tiesioginės medžiagų išlaidos ir tiesioginės darbo išlaidos. Tiesiogines medžiagų išlaidas sudaro medžiagų (žaliavų), komplektavimo gaminių išlaido. Medžiagų atsigabenimo ar kitos parengimo išlaidos gali būti priskiriamos tiesioginėms išlaidoms tada, kai jas lengva įvertinti ir priskirti tiesiogiai (kai vienu metu transportuojamos vienarūšės medžiagos). Tiesiogines darbo išlaidas sudaro pagrindinių darbininkų pagrindinis ir papildomas darbo užmokestis bei socialinio draudimo įmokos.

Apskaičiavimui naudojom pagrindines medžiagas, 1kg kainas, kiekvienos detalės sunaudojimo norma. Iš pradžių apskaičiavom Tiesioginės medžiagų išlaidos A001 ir B002 detalėms. Vėliau apskaičiavom kiekvienai detalei atskirai. Ir pabaigai apskaičiavom Tiesioginės medžiagų išlaidos visai gamybos programai apskaičiavus iš viso gauname 63298676,96 Eur.

Apskaičiavom tesioginės gamybos išlaidos kiekvienam gaminiui ir gavome 11544.48 Eur. Skaičiavimui naudojom papildomai 6 lentele.

Apskaičiavom 2015 metų gamyboje naudojamo ilgalaikio turto metų nusidėvėjimo sąnaudas. Skaičiavimui naudojom įrengimų įsigijimo vertė (EUR), likvidacinė vertė nuo įsigijimo vertės, įrengimų eksplotacijos laika (metais).

1.7. 2015 metų elektros energijos poreikis gamybai ir jai skirtų patalpų apšvietimas (Metams)

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 60 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3062 žodžiai)
  • Kolegija
  • Renata
  • Ekonominių rodiklių skaičiavimai ir vertinimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Ekonominių rodiklių skaičiavimai ir vertinimas. (2016 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonominiu-rodikliu-skaiciavimai-ir-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 20:44
×