Ekonominių rodiklių skaičiavimas ir vertinimas kursinis darbas


Įvadas. Įmonės veiklos rodikliai 201x metais. Įmonės 201X metų gamybos apimtis. Pagrindinių ir pagalbinių darbininkų 201X metams poreikis. Tiesioginės medžiagų išlaidos kiekvienam gaminiui ir visai gamybos programai. Vienetiniai įkainiai už pagamintą produkciją. Tiesioginės gamybos išlaidos kiekvienam gaminiui. 201X metų gamyboje naudojamo ilgalaikio turto menų nusidėvėjimo sąnaudos. 201X metų elektros energijos poreikis gamybai ir jai skirtų patalpų apšvietimui. Bendrosios 201X metų netiesioginės gamybos išlaidos ir netiesioginės išlaidos, tenkančios kiekvienam gaminiui. Kiekvieno gaminio gamybinė savikaina. Parduotos produkcijos savikaina per 201X metus. 201X metų pardavimo pajamos. Veiklos sąnaudos. Įmonės 201X metų bendrasis ir grynasis pelnas. Išvados.


Įmonės veiklos sėkmė – tinkamai pagamintos prekės ir atlikti kiti veiksmai, populiarumas,. Įmonės veiklos sėkmė priklauso nuo visuomenės nuomonės apie ją ir jos veiklą, bei apie jos kokybiškus gaminius. Jei įmonei pavyksta suformuoti teigiamą įvaizdį, jai daug lengviau siekti savo tikslų.

Kad galėtume pateikti savo išvadas bei pasiūlymus, mums reikės apskaičiuoti įmonės visus ekonominius rodiklius, kurie ir nurodys įmonės veiklos rezultatus.

Produkcijos gamybos apimtis priklauso nuo produkcijos metų pardavimo apimties, iš kurios atimame pagamintos produkcijos atsargų metų pradžioje ir pridedame pagamintos produkcijos atsargų metų pabaigoje.

Įmonėje UAB „Langutis“ tiesioginės medžiagų išlaidos langui su viena varčia 67,97 Eur., o langui su dviem varčiom 96,77 Eur.

Vienetinis įkainis už langą su viena varčia staliui yra 7,31 Eur, su dviem varčiom staliui – 13,65 Eur., langų surinkėjui su viena varčia 6,00 Eur, su dviem varčiom 3,90 Eur.

Tiesioginės gamybos išlaidos, tai išlaidos, kurias galima tiesiogiai įskaičiuoti į gaminio savikainą. Šioms išlaidoms priskiriamos pagrindinės žaliavos, kurios naudojamos produkto gamybai. Jas sudaro tiesioginės medžiagų išlaidos, pagrindinių darbuotojų atlyginimas, atostoginiai, premijos ir kiti papildomi užmokesčiai, bei socialinio draudimo mokestis.

Šių darbuotojų atostoginiai ir kitų mokėjimų atidėjimai sudaro 9,7% darbo užmokesčio. Staliui už langą su viena varčia atitenka 0,71 Eur, už langą su dviem varčiom 1,32 Eur., langų surinkėjui atitenka 0,38 Eur. už langą su viena varčia ir 0,58 Eur. už langą su dviem varčiom.

Papildomą pagrindinių darbininkų darbo užmokesti sudaro darbo užmokesčio premijos. Už kiekvieną procentą mokama 1,2% darbo užmokečio dydžio premija. Už medinių detalių gamybą langams su viena varčia skiriama 0,11 Eur., už langą su dviem varčiom 0,20 Eur., langų surinkėjams skiriama langui su viena varčia 0,12 Eur., langui su dviem varčiom 0,19 Eur.

Susumavus tiesiogines medžiagų išlaidas, pagrindinių darbininkų darbo užmokestį, premijas bei socialinį draudimą gauname, kad langui su viena varčia tenka 84,73 Eur., o langu su dviem varčiom 125,51 Eur. TGI (tiesioginių gamybos išlaidų)

Nusidėvėjimas skaičiuojamas pastatams ir įvairiai technikai, kad įmonė žinotų kiek per kelerius metus nusidėvi jų naudojami įrenginiai.

Norint apskaičiuot elektros išlaidas įrenginiams reikia efektyvus darbo laiko. Įmonė dirba 1956 valandas per metus, patalpų apšvietimo trukmė 1400 valandų, elektros energijos poreikis patalpų apšvietimui 46200 kWh, įrangai remontuoti planuojama skirti 2,2 procentus nominalaus darbo laiko. Gamybos išlaidos elektros įrenginiams yra 10091,86 Eur., o patalpų apšvietimui 46200 Eur., todėl bendros išlaidos už elektrą sudaro 147177,86 Eur.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2477 žodžiai)
  • Kolegija
  • Andrius
  • Ekonominių rodiklių skaičiavimas ir vertinimas kursinis darbas
    10 - 4 balsai (-ų)
Ekonominių rodiklių skaičiavimas ir vertinimas kursinis darbas. (2016 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonominiu-rodikliu-skaiciavimas-ir-vertinimas-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 05:26
×