Ekonominių rodiklių skaičiavimas ir vertinimas


Įvadas. Praktinė – tiriamoji dalis. Įmonės einamųjų metų gamybos apimtis. Pagrindinių ir pagalbinių darbininkų einamųjų metų poreikis. Tiesioginės medžiagų išlaidos kiekvienam gaminiui. Vienetiniai įkainiai už pagamintą produkciją. Tiesioginės gamybos išlaidos kiekvienam gaminiui. Einamųjų metų ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudos. Einamųjų metų elektros energijos poreikis gamybai ir jai skirtų patalpų apšvietimui. Bendrosios einamųjų metų netiesioginės gamybos išlaidos ir netiesioginės gamybos išlaidos, tenkančios kiekvienam gaminiui. Kiekvieno gaminio gamybinė savikaina. Parduotos produkcijos savikaina per einamuosius metus. Einamųjų metų pardavimo pajamos. Įmonės veiklos sąnaudos per einamuosius metus. Įmonės einamųjų metų bendrasis ir grynasis pelnas. Einamųjų metų bendrojo ir grynojo pardavimo pelningumas. Einamųjų metų nenuostolingo pardavimo mastas. Kitų metų įmonės veiklos rezultatai ir veiklos efektyvumo rodikliai. Išvados bei pasiūlymai kokiomis priemonėmis galima būtų pagerinti įmonės veiklos rezultatus. Literatūros sąrašas.

Šiuolaikinėje visuomenėje vis daugiau žmonių nusprendžia įkurti savo verslą. Verslas reiškia konkrečią ekonominę veiklą, kuri siekia gauti ekonominę naudą ir pelną. Verslo subjektai gali būti pavieniai fiziniai asmenys arba juridiniai asmenys, tai yra įmonės. Laikui bėgant vis daugiau yra įkuriama įmonių. Vienų žmonių įmonės suklesti, kitų ne. Tam, kad įmonė būtų sėkminga ji ne tik turi gerai pagaminti prekes, bet ir tinkamai informuoti visuomenę. Be abejo, įmonės parduodamos prekės turi būti kokybiškos, o įmonės įvaizdis turi būti teigiamas, kuris pritrauktų pirkėjus bei partnerius, didintų pardavimo apimtis bei jo mastą. Ir jei įmonei pavyksta suformuoti tokį įvaizdį, jai darosi vis lengviau siekti savų tikslų.

Darbo tikslas – Apskaičiuoti įmonės UAB „ Langutis“ ekonominius rodiklius ir juos įvertinti.

Darbo uždaviniai:

Apskaičiuoti įmonės einamųjų (201X) metų veiklos ekonominius rodiklius.

Išanalizuoti ir įvertinti apskaičiuotus rodiklius.

Pateikti siūlymus ir išvadas, kaip galima padidinti veiklos veiksmingumą įmonėje UAB „Langutis“.

Įmonės metų gamybos apimtis parodo produkcijos kiekį, kurį įmonė turėtų pagaminti per metus laiko. Įmonės gamybos apimtys skaičiuojamos tam, kad įmonė per tam tikrą laiką, šiuo atveju per vienerius metus, pagamintų tokį produkcijos kiekį, kuris užtikrintų reikalingas pardavimų apimtis bei numatyto dydžio produkcijos atsargas.

1, 2 - Einamųjų metų gamybos apimtis priklauso nuo metų pardavimo apimčių iš kurių reikia atimti pagamintos produkcijos atsargas metų pradžioje ir pridėti pagamintos produkcijos atsargas metų pabaigoje.

UAB „ Langutis“ einamųjų metų gamybos apimtis langų su viena varčia yra 3301 vienetai, o gamybos apimtis langų su dviem varčiomis yra 2163 vienetai.

Pagrindinių ir pagalbinių darbuotojų poreikio nustatymas įmonėje yra labai svarbus, nes darbuotojų skaičiaus planavimas padeda įmonei pasiekti užsibrėžtus tikslus. Įmonėje, atitinkami darbuotojai turi gerai žinoti savo darbo vietą, darbą ir ką jie turi atlikti. Darbuotojai yra skirstomi į pagrindinius ir pagalbinius.

11 – Pagrindinių darbininkų stalių matematinis skaičius apskaičiuojamas : Visų pirma, reikia gauti bendras gamybos apimtis, sudedant gamybos apimtis lango su viena varčia (3) ir lango su dviem varčiomis(4). Gautą atsakymą padauginti iš lango su viena varčia laiko normos(7). Bendras gamybos apimtis padauginti iš lango su dviem varčiomis laiko normos(9). Šiuos du gautus skaičius reikia sudėti ir gautą atsakymą padalinti iš suskaičiuoto skaičiaus (250 įmonės darbo dienų per metus padauginti iš 8 val. ir padauginti iš išdirbio normų įvykdymo(5)). Gaunamas stalių matematinis metų poreikio skaičius.

12 - Pagrindinių darbininkų langų surinkėjų matematinis skaičius apskaičiuojamas : Visų pirma, reikia gauti bendras gamybos apimtis, sudedant gamybos apimtis lango su viena varčia (3) ir lango su dviem varčiomis(4). Gautą atsakymą padauginti iš lango su viena varčia laiko normos(8). Bendras gamybos apimtis padauginti iš lango su dviem varčiomis laiko normos(10). Šiuos du gautus skaičius reikia sudėti ir gautą atsakymą padalinti iš suskaičiuoto skaičiaus (250 įmonės darbo dienų per metus padauginti iš 8 val. ir padauginti iš išdirbio normų įvykdymo(6)). Gaunamas langų surinkėjų matematinis metų poreikio skaičius.

13 , 14– Galutinis stalių ir langų surinkėjų skaičius yra gaunamas matematinį skaičių suapvalinus į didesnę pusę. Šiuo atveju įmonėje stalių ir langų surinkėjų darbininkų metų poreikis yra atitinkamai 10 ir 5.

17 – Galutinis pagalbinių darbuotojų skaičius gaunamas matematinį skaičių suapvalinus į didesnę pusę. Įmonėje reikalingi 2 pagalbiniai darbuotojai.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 63 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (4444 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Ekonominių rodiklių skaičiavimas ir vertinimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Ekonominių rodiklių skaičiavimas ir vertinimas. (2016 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonominiu-rodikliu-skaiciavimas-ir-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:31
×