Ekonomiškai laisviausios valstybės pasaulyje


Ekonomiškai laisviausios valstybės pasaulyje. Pristato Samanta ir Augustas. Įvadas. 2015 – aisiais metais, laisviausios pasaulio šalys išsidėstė tokia tvarka. Ekonominė laisvė. Ekonominė laisvė - kelias į kokybiškesnį gyvenimą. Pagrindiniai veiksniai skatinantys ekonomikos laisvumą yra. Gamtiniai ištekliai Kapitalo kaupimas Taupymo lygis Gyventojų skaičiaus augimas Technologinė pažanga. Laisvės indeksai. Tai sintetinis rodiklis, rodantis ekonominės laisvės kiekį šalyje. Žymiausi pasaulio institutai. Yra trys pagrindinės organizacijos. „Fraser“ instituto ekonomiškai laisviausių valstybių indekso nustatymas. Valdžios dydis rinkos veikimas ir ūkio struktūra kainų stabilumas. „Freedom House“ instituto ekonominės laisvės indekso vertinimo metodika. Tyrimas, kuris apima analitines ataskaitas. Faktai apie pirmaujančių šalių ekonomiką. Hong Kongas - ekonomiškai laisviausia. Ji surinko. Singapūras. Singapūro atvirumas pasaulinei prekybai ir investicijoms palengvino labiau konkurencingos finansų sektoriaus atsiradimas užtikrinti ekonomikos. Naujoji Zelandija. Šalies ekonomika sparčiai auga nuo 2010 metų. Australija. Užima trečiąją vieta ekonomiškai laisviausių pasaulio valstybių sąraše. Šveicarija. Šveicarijos ekonominės laisvės balas yra 80. Lietuvos ekonominis laisvumas pagal “Heritage foundation”. Lietuvos ekonominės laisvės rezultatas yra. Išvados. Tokios organizacijos kaip.

Yra trys pagrindinės organizacijos, kurios nustato šį ekonominės laisvės indeksą yra: „Fraser“ „Heritage Foundation“ „Freedom house“.

Valdžios dydis rinkos veikimas ir ūkio struktūra kainų stabilumas; laisvė naudoti alternatyvias valiutas užsienio prekybos laisvė kapitalo ir finansų išteklių judėjimo laisvė.

„Freedom House“ instituto ekonominės laisvės indekso vertinimo metodika:.

Tyrimas, kuris apima analitines ataskaitas, matuoja laisvę atsižvelgiant į dvi plačias kategorijas: politinių teisių ir pilietinių laisvių. Politinių teisių reitingai grindžiami trimis subkategorijoms: rinkimų proceso, politinio pliuralizmo ir dalyvavimo, ir vyriausybės funkcionavimo. Piliečių laisvių reitingai grindžiami keturių subkategorijų: žodžio laisvės ir tikėjimo, organizacinių teisių, teisinės valstybės ir asmens savarankiškumo, bei individualių teisių. Tyrimo metodika pagrįsta pagrindinių standartų politinių teisių ir pilietinių laisvių, gautų didžiąja dalimi iš atitinkamų dalių Visuotinėje žmogaus teisių deklaracijoje.

Ji surinko 89.6 iš 100 ir taip laiko pirmąją vietą pagal ekonominį laisvumą šalimi jau 20 metų iš eilės. Honkongo labai konkurencinga reguliavimo sistema, kartu su veiksminga ir skaidria teisine sistema, palaiko gyvą dalyvavimą pasaulinėje prekyboje ir investicijose. Honkongas toliau demonstruoja aukštą ekonominį atsparumą ir išlieka viena iš labiausiai konkurencingų pasaulio finansų ir verslo centrų. Nedarbingumą šalyje sudaro 3.3 %, infliaciją 4.3% , Užsienio investicijos siekia 76.6 milijardus dolerių.

Šalies ekonomika sparčiai auga nuo 2010 metų, kai tuo metu pasaulyje vyko ekonominė krizė. Nedarbingumas - 6.4%, infliacija – tik 1.1%. Užsienio kapitalas – beveik 1 milijardas JAV dolerių.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 813 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (732 žodžiai)
  • Samanta
  • Ekonomiškai laisviausios valstybės pasaulyje
    10 - 7 balsai (-ų)
Ekonomiškai laisviausios valstybės pasaulyje. (2015 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomiskai-laisviausios-valstybes-pasaulyje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 18:53
×