Ekosistemos analizė


Įvadas. Panevėžio miesto aplinka. Ekrano marios. Skaistakalnio parkas. Mano sodyba. Literatūra.


Mano tėvų sodyba yra įsikūrusi apie dvylika kilometrų už Panevežio miesto ribū, prie levens upės krantom, Piniavos apylinkėse. Sodybos plotas yra gana nedidelis tik apie 6 arus, tačiau del to kiekvienas sodybos plotas yra panaudotas atitinkamai kompaktiškai, todel kiekvienas kiemo objektas yra pastebimas bei turintis savo estetine bei praktinę paskirti. Pagrindinis sodybos akcentas tai gana naujos statybos iš medžio rastų konstrukcijų sadarytas dviejų aukštų vasarnamis.

Sodybos grožiu rūpintasi visa šeima: sodinti gėlynai, puoselėjamas namas ir kruopščiai pjaujama ilga žolė. Bėgant metams aplinka labiau ėmė rūpintis mama kadangi jai labia patinka toks laisvalaikio praleidimas, būti gamtoje . Ji pamažu ėmė didinti gėlynų plotus, sodinti daugiau daugiamečių augalų ir gana įvairius nelepius augalus: melėsa, sora, veronika, lelijos, narcizai, bei patys popukiariausi musu sodyboje irisai – Kurie žydi vasaros pradžioje dideliais žiedais, dauginasi šaknų kerais, tai augalai mėgstantys drėgmę ir saulėtą vietą, Dažniausiai žydi baltos, violetinės, geltonos spalvos žiedais ,ir jos užauga iki 50 cm. pats gražiausias sodo augalas mano manymu tai – tulpmedis. nors augančio medžio pavadinimai skamba gana egzotiškai, tačiau kuo puikiausiai ištveria lietuvišką klimatą. Medelis gali skursti nebent pirmuosius metus. Tačiau dažniausiai antraisiais atsigauna ir didesnio rūpesčio nereikalauja.

  • Microsoft Word 1366 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (977 žodžiai)
  • Kolegija
  • Paulius
  • Ekosistemos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekosistemos analizė. (2018 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekosistemos-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 23 d. 18:58
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema