Ekosistemų energija, fotosintezė, kvėpavimas


Fotosintezė ir kvėpavimas. Is kur augalai gauna energijos. Is kur augalai gauna energija. Fotosinteze skaidres. Fotosintezes kvepavimas. Augalu kvepavimas. Fotosinteze ir augalai. Is kur gauna energijos augalai. Is kur augalai gauna energija?. Fotosinteze ir kvepavimas testai.

Fotosintezė - žaliųjų augalų gebėjimas kinetinę saules spinduliuotės energiją paversti potencine biologiškai pasisavinama energija ir sukaupti ją savo audiniuose. Pirminę energiją ekosistemos gauna iš saules. Fotosintezei reikalinga saulės spinduliuotės energija, augalų šaknimis iš žemės siurbiamas vanduo ir ore esantis anglies dioksidas, kurį augalai paima pro lapų žioteles.

Fotosintezė - žaliųjų augalų gebėjimas kinetinę sau­les spinduliuotės energiją paversti potencine biologiškai pasisavinama energija ir sukaupti ją savo audiniuose. Vykstant fotosintezės procesui saules šviesos energija vandens molekules suskaido j deguonį ir vandenilį, vandenilis susijungia su anglies dioksido molekulemis, sudarydamas angliavandenius, deguonis atpangliavandenių molekulese energijos sukaupta daugiau, negu buvo co2 ir h2o molekulėse, iš kurių susidare c6h12o. Ši papildoma energija yra gauta iš ssaulės ir paversta augalų audinių chemine energija.

Fotosintezėje dalyvauja ne tik vanduo, anglies dioksidas ir daug saulės energi­jos, bet ir azotas, fosforas, mineraliniai elementai.

5460 mj saulės energijos + 106co2 + 90h2o + 16no3 + po4 + mineraliniai elementai —» po fotosintezės liko: 54,6 mj saulper fotosintezės reakciją j aplinką išskirtas deguonis kurį laiką išlieka ore. Daug deguonies atmosferoje yra todėl, kad fotosintezės būdu sukuriama daug orga­ninės medžiagos ir į aplinką patenka didelis kiekis deguonies.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (440 žodžiai)
  • Ekosistemų energija, fotosintezė, kvėpavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekosistemų energija, fotosintezė, kvėpavimas. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekosistemu-energija-fotosinteze-kvepavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:31
×