Ekoturizmas pavilnių regioniniame parke


Rinkodara regioniniame parke. Ekoturizmo verslo planas.

Projekto grupė. Įvadas. Esamos būklės analizė ir vertinimas. Trumpa projekto santrauka. Kultūrinių objektų analizė. Gamtinių išteklių analizė. Esamo paslaugų ir pramogų potencialo vertinimas. Turistinės infranstruktūros išvystimo ir jos plėtojimo galimybių analizė. Pavilnių regioninio parko turizmo informacijos ir rinkodaros išvystymo. Vertinimas. Turizmo verslo poreikių bei verslo aplinkos įvertinimas. Turistų rinkų identifikavimas ir vertinimas. SSGG/išvados. Pasiūlymai. Santrauka. Bendra informacija, tikslai. Pasiūlymų rengimas ekoturizmo plėtrai Pavilnių regioniniame parke. Grafikas. Biudžetas. Projekto dokumentacija. Individualus grupės narių projektinės veiklos vertinimas. Literatūros ir šaltinių sąrašas.

Gamtiniai ištekliai yra tokie objektai,kaip: ežerai, medžiai, akmenys, nacionaliniai parkai, regioniniai parkai

Kultūriniams ištekliams gali būti priskiriami:senamiesčiai, meno kūriniai, bažnyčios, pilys, kilnojamos ir nekilnojamos kultūrinės vertybės ir pan.

Analizuojant Pavilnių regioninį parką, pamatėme kiek daug unikalių objektų šis parkas turi, kokia graži gamta ir kiek daug siūloma pramogų. Tačiau susidūrėme su problema, kad Pavilnių regioniniame parke nėra vystomas ekoturizmas. Be abejo, žmonės renkasi pasivaikščiojimus, pasivažinėjimus dviračiais neteršdami gamtos, bet niekaip neprisideda prie gamtos ir kultūros vertybių išsaugojimo ir puoselėjimo. Šiame projekte mes teikiame pasiūlymus kaip pagerinti esamą situaciją, kaip pritaikyti turimus išteklius ekoturizmo plėtojimui.

Darbo tikslas: išanalizuoti esamą situaciją Pavilnių regioniniame parke ir pateikti idėjų kaip plėtoti ekoturizmą bei pateikti savąją idėją- ekologiško viešbučio pastatymą šiame parke.

•Kuo daugiau žmonių sudominti ekologišku turizmu ir atitrūkimu nuo miesto prie gamtos

Numatoma projekto trukmė – projektą planuojama pradėti 2012 metų gegužės 1 ir jį planuojama užbaigti 2012 metų spalio 1d.

Planuojamas darbų grafikas – projekto pradžios paskelbimas 2011m. rugsėjo 6d.

Nors Pavilnių regioninis parkas yra mažiausias regioninis parkas Lietuvoje ir jo plotas yra tik 2127ha (iš jų 65% miškai), tačiau šiame parke galima rasti daugybę kultūrinių objektų, kurie supažindins jus su istorija, autentiškumu, taip pat unikali gamta, kuri leis pasijusti nekasdieniškai, susilieti su Vilnios čiurlenimo, paukščių čiulbėjimo garsais. Svarbiausias tikslas norint išsaugoti

statinių autentiškumą, gamtos grožį, kad jo nesužalotų žmogaus ranka, yra skatinti ekoturizmą, kad turistai taip pat prisidėtų prie Pavilnių regioninio parko objektų išsaugojimo.

Analizuoti pasirinkome pagrindinius objektus, esančius Pūčkorių pažintiniame take, kadangi jie yra lankomiausi ir įdomiausi turistams. Pūčkoriai yra unikali vieta, buvo saugoma Vilniaus miesto magistrato, kuris neleisdavo kirsti medžių, rinkti akmenų. Retas, kuris nežino šios vietos, ir renkasi ją tiek aktyviam, tiek pasyviam laisvalaikiui.

Turistinį maršrutą pradedame nuo objekto nr. 1 – Pūčkorių geologinės atodangos (gamtinis objektas). Tai viena aukščiausių ir įspūdingiausių atodangų Vilniuje. 1974m. šis objektas buvo paskelbtas geologiniu gamtos paminklu. Atodangos parametrai: aukštis – 65metrai, plotis – 260metrų. Ši atodanga susiformulavo paskutiniųjų ledynų metu ir Vilnios upės dėka. Prie pat atodangos yra keli lenkų statyti bunkeriai, XX a. buvusios gynybinės Vilniaus sistemos dalis. Ji yra puikiai pasiekiama tiek nuo pačio Belmonto (atvažiavus nuosavu automobiliu), tiek nuo S. Batoro gatvės (atvažiavus viešuoju transportu). Siulytume sutvarkyti apsaugines tvoreles, esančias ant Pūčkorių atodangos, irengti suoliukų, patvarkyti laiptelius, esančius netoli bunkerių, laiptus ir kelią, vedantį link Belmonto.

Objektas nr. 2 – Pūčkorių gamybinis kompleksas (kultūrinis objektas). Tai Pūčkorių palivarko dalis. Pūčkorių atodangos papėdėje gerai įrengta didžiulė patrankų liejykla, šalia jos aušinimo paskirtį turėję tvenkiniai bei parako malūnai pastatyti dar XVI amžiuje ir priklausę LDK vyriausybės iždui, ją kuravo Artilerijos vadovybė. Čia buvo liejamos įvairaus dydžio patrankos, kurios kėlė visuomenės susidomejimą tokiu ginklu. Liejykloje patrankas remontavo ir įranga naudojosi rusų, prancūzų, švedų armijų daliniai. Čia taip pat veikė vienas gražiausių malūnų, kuris buvo pritaikytas popieriaus fabrikui. Visi šie pastatai labiausiai nukentėjo pasaulinių karų metu, tačiau iki šių dienų išliko senasis vandens kanalas, vandens malūnas, užtvankos liekanos. Pasiekiamumas yra puikus, tik siulytume sutvarkyti apklinką, išvalyti patrankų liejyklos pastato vidų, ir padaryti jį saugų turistui lankyti, kad galėtų pavaikščioti viduje.

  • Turizmas Referatas
  • Microsoft Word 473 KB
  • 2016 m.
  • 47 puslapiai (9168 žodžiai)
  • Orinta
  • Ekoturizmas pavilnių regioniniame parke
    10 - 4 balsai (-ų)
Ekoturizmas pavilnių regioniniame parke. (2014 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekoturizmas-pavilniu-regioniniame-parke.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 14:14
×