Ekoturizmas


Ekoturizmas. Turizmas kenkia planetai? Ekoturizmas. Ekoturistas. Pagrindiniai ekoturizmo principai. Kelionės tikslas. Kelionės vieta. Šalin prabangą. Parama vietos verslui . Apie žaliojo turizmo lyderius. Įdomu žinoti. Ekoturizmas Europoje. Viduržemis – turistų rojus. Masinio turizmo sukelti pokyčiai. Pavojai. Ekonomika. Užduotys.

Kasmet apie 800–900 milijonų žmonių dėl nuostabaus grožio reginių ir poilsio susiruošia į svečias šalis. Juos gabenti naudojamas transportas, oro kondicionieriai viešbučiuose ir kiti komforto dalykai skleidžia į atmosferą didžiulius kiekius teršalų. Statistika byloja, kad net 5% visų klimato atšilimą sukeliančių dujų į atmosferą patenka būtent dėl kelionių. O kur dar daroma didžiulė žala unikaliems gamtos kampeliams...

Paprasčiau: Ekoturistas - apie ekologiją galvojantis žmogus, kuris po savęs nepaliks šiukšlių krūvų, susitvarkys pats ir dar sudrausmins nusižengusį.

Ekoturistas niekada nekiurksos viešbučiuose. ∙ Jis keliaus į atokesnius kampelius, kur būna arčiau gamtos, bendrauja su vietos gyventojais. ∙ Maršrutus jie susidaro patys arba renkasi ekofilosofiją propaguojančius paslaugų teikėjus. ∙ Ekoturizmo propaguotojai renkasi tik tam tikras keliones, nesiblaško.

Ekokeliautojams nerūpi viešbučio žvaigždučių skaičius. Jis vengs nereikalingos ir švaistūniškos prabangos. Toks žmogus rinksis ekologiškus viešbučius arba apsistos palapinėje, pas vietos gyventojus.

Ekoturizmas yra orientuotas į ekologiškai, socialiai išsilavinusius asmenis. Ekoturizmo sąvoka dažnai naudojama komerciniais tikslais, dėl to yra kritikuojama gamtosaugininkų. Pvz., dalis turistinių kompanijų tiesiog įrengia viešbučius vaizdingose vietose ir tuo pačiu priskiria savo ekoturistinėms. Dalis šalių, tokių kaip Kosta Rika, Ekvadoras, Madagaskaras, Kenija ar Nepalas, intensyviai plečia ekoturizmo paslaugas.

Kaip manote, kuriose Europos šalyse(2) yra paplitus ypač ekologiška transporto priemonė? Gal žinote kas ji?

Smogas – ore tvyrančių teršalų migla, kurią galime matyti paprasta akimi.

  • MS PowerPoint 3971 KB
  • 2016 m.
  • 27 puslapiai (815 žodžiai)
  • Aida
  • Ekoturizmas
    10 - 2 balsai (-ų)
Ekoturizmas. (2014 m. Rugsėjo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekoturizmas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 01:16
×