Ekskavatoriaus kursinis


Mašinos atliekamos technologijų ir operacijų analizė. Darbinio veleno pavaros tipo parinkimas. Darbo sąlygų ir mašinos pravažumo analizė. Reikalingas darbinis ir transportinis greitis. Transmisijos elementų parinkimas ir pagrindinių parametrų skaičiavimas. Pasipriešinimo jėgos (varžosRiedėjimo varža. Įkalnės varža. Oro varža. Inercijos varža. Darbinio padargo pasipriešinimo arba priekabos varža. Suminė varža. Variklio parinkimas. Transmisijos perdavimo skaičiai. Sankaba (perduodamas sukimo momentas, sankabos tipas ir sankabos hidraulinis stiprintuvasPagrindiniai sankabos skaičiavimai. Hidraulinės sankabos stiprintuvas. Ant veleno montuojamos sankabos veleno išdrožos skaičiavimas. Pavarų dėžės tipas, pavarų perdavimo skaičiai. Pavarų dėžė. Krumpliaračių skaičiavimas. Stovumas. Stabdžiai. Varytuvo komponavimas ir pagrindinių parametrų skaičiavimas. Vikšro piršto skaičiavimas. Atsparuminiai skaičiavimai. Kardaninė pavara. Kryžmės atsparumo tikrinimas. Šakutės atsparuminis tikrinimas. Išdrožinio sujungimo skaičiavimas.

Dabartiniu metu vienkaušiai ekskavatoriai išleidžiami su vikšrine, pneumoratine ir žingsniuojančomis važiuoklėmis.Pagal sutartinę klasifikaciją jie skirstomi į tokias grupes:

1.Ekskavatoriai – kranai skirti statybos darbams. Priklausomai nuo kaušo talpos ir keliamumo jie gali būti mažo, vidutinio ir didelio galingumo.

a)Mažo galingumo ekskavatoriai – kranai turi kaušo talpą lygią 0,1 – 1,75m³, su keliamąja galia 0,75 – 45t.Tokių mašinų svoris būna nuo 1,5 iki 70t.

b)Vidutinio galingumo ekskavatoriai – kranai turi kaušo talpą 2 - 3 m³,

jų keliamumas 60 – 80t.Mašinos bendras svoris 85 – 115t.

c)Didelio galingumo ekskavatoriai – kranai turi kaušo talpą 3,25 - 6 m³,

2)Karjerinai ekskavatoriai naudojami tankiems ir uolėtiems gruntams kasti, atviru būdu kasamoms naudingoms iškasenos, statybose pamatų duobėms kasti ar kitikio tipo didelio kasimo našumo reikalaujantiems darbams dirbti. Gaminami su kaušo talpa 2 - 8 m³, turi vikšrinę važiuoklę ir dažniausiai yra aprūpinti specialiais kaušais arba atlieka tiktai krano funkcijas. Tokie ekskavatoriai dažniausiai turi daugiamotorę nuolatinės srovės pavarą, kuri yra sujungta į sistemą

3) Žingsniuojantys draglainai gaminami vidutinio ir aukšto galingumo su kaušo tūriu 4 - 50 m³, ir svoriu pačio ekskavatoriaus 170 – 4500t.Tokių ekskavatorių strėlė siekia iki 150m. Jie naudojami žemės darbuose susijusiuose su stambiom hidrotechninėm statybom.

Žingsiuojanti važiuoklė leidžia ekskavatoriui turėti labai gerą manevringumą ir stovumą bei gana mažą lyginamąjį spaudimą į gruntą. Žingsniuojančios važiuoklės konstrukcija nesudėtinga, ekskavatorius gali vietoje pasisukti, važiuoklės svoris tesudaro 12 – 15 % ekskavatoriaus svorio, tačiau judėjimo greitis yra labai mažas ( 220 – 330 m/h ).

Pagal posūkio platformos galimybę pasisukti skiriami apsisukantieji ( su neapribotu kampiniu pasisukimu ) ir pasisukantieji (su apribotu kampiniu pasisukimu) ekskavatoriai. Pasisukantieji ekskavatoriai gaminami tik ant ratinės automobilių ar traktorių bazės, visi likę vienkaušiai ekskavatoriai yra apsisukantieji.

Pagal variklių skaičių skirimi vienmotoriai arba daugiamotoriai ekskavatoriai. Jeigu visi ekskavatoriaus mechanizmai dirba, varomi vieno variklio, tokia pavara vadinama vienmotore. Jeigu ekskavatoriuje kiekvienas mechanizmas dirba varomas atskirų variklių, tokia pavara vadinama daugiamotore. Dažniausiai vienkaušiai statybiniai ekskavatoriai gaminami su vienu varikliu, su mechanine, hidromechanine arba hidrauline pavara. Tik atskiri lyninių ekskavatorių modeliai turi daugiamotorę pavarą. Karjeriniai ir nuodanginai ekskavatoriai, o taip pat žingsniuojantys draglainai gaminami su daugiamotore nuolatinės srovės elektropavara, kuri maitinama aukštos įtampos tinklo.

Šio tipo ekskavatoriai gali klasifikuotis pagal darbinės įrangos rūšį, pagal darbo įrangos judėjimo kryptį ar pagal kaušo tūrinę talpą. Pagal darbo įrangos rūšį skirstomi į rotorinius, grandininius ir mašinas su specialios paskirties darbine įranga.

Pagal darbo įrangos judėjimo kryptį ekskavatoriai skirstomi į išilginio ir skersinio kasimo. Skersinio kasimo tipo mašinos judėjimo kryptis yra statmena kaušų judėjimo krypčiai, o išilginio – sutampa su kaušų judėjimo kryptimi. Kai kurių tipų daugiakaušiai ekskavatoriai gaminami su passisukimo platformomis.Jų darbo įranga (rotorius ar grandinė) gali pasisukti atžvilgiu mašinos bazės.

  • Microsoft Word 1810 KB
  • 2016 m.
  • 33 puslapiai (2981 žodžiai)
  • Universitetas
  • Enest
  • Ekskavatoriaus kursinis
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekskavatoriaus kursinis. (2014 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekskavatoriaus-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 16:09
×