Ekskavatorius kursinis darbas


Įvadas. Apdorojamo grunto fizinės ir mechaninės savybės. Apdorojamo grunto fizinės savybės. Apdorojamo grunto mechaninės savybės. Krautuvo paskirtis, klasifikavimas. Krautuvo darbo procesas. Krautuvo konstrukcinės schemos. Šiuolaikinių krautuvų padargai. Darbo padargo konstrukcija. Darbo įrangos parinkimas ir parametrai. Kaušo sąveika su gruntu, veikiančių jėgų schema. Kaušo darbinių apkrovų radimas. Krautuvo traukos jėgos skaičiavimas. Darbinio ir transportinio greičio parinkimas. Variklio galingumo nustatymas. Bazinės mašinos ( traktoriaus ) parinkimas. Traukos patikrinimas pagal sankibumą. Krautuvo stovumo įvertinimas. Krautuvo našumo skaičiavimas. Darbinės apkrovos veikiančios darbo padargą išgilinimo metu ir atsirėmus į kliūtį. Išgilinimo metu. Atsirėmus į kliūtį. Darbo įrangos silpniausių ar labiausių apkrautų elementų stiprumo skaičiavimas. Išvados. Naudotas literatūra.

Krautuvu vadinama mašina, skirta žemės darbams, grunto transportavimui nedideliems atstumams ar jo perkėlimui į transporto priemones, skirtas grunto pervežimui. Krautuvai priskiriami prie pagalbinių statybinių mašinų. Pagrindinis jų darbo įrankis yra kaušas. Kaušai gali būti prikabinami ant bazinės mašinos priekio arba ant galo.

Kaušai būna įvairių talpų ir tipų:

mėšlo šakės, palečių šakės, didmaišių rėmas, replės rulonams, kaušas birioms medžiagoms ir t.t.

Gruntai. Jų klasifikacija. Gruntų sudėtis. Gruntais vadinamos visos uolienos naudojamos inžinerinėje veikloje. Jie skirstomi i dvi klases: Uolieniniai gruntai- tai įvairios kilmės uolienos, kurių dalelės sujungtos standžiais kristaliniais ar cementiniais ryšiais (granitas, dolomitas, klintis.) Neuoliniai gruntai – skirstomi i dvi grupes: nuosėdiniai nesucementuotieji ir dirbtiniai. Nuosėdiniai nesucementuoti dar skirstomi į : gabalinius, smėlinius ir molinius. Gabaliniai gruntai – nesucementuotos uolienų nuolaužos, jose didesnių kaip 2mm dalelių yra daugiau kaip 50%. Sausi smėliniai gruntai yra birūs, sudaryti iš mažesnių kaip 2mm dalelių, kurių yra daugiau kaip 50%. Moliniai gruntai – sankabūs, sudaryti iš labai smulkių dalelių, pasižymi plastiškumu. Smėliai ir moliniai gruntai vadinami dispersiniais. Dispersiniai gruntai daug stipresni už uolinius, nes tarp jų mineralinių dalelių yra tik trintis ir sankabumas.

Kietosios gruntų dalelės. Šios dalelės sudarytos iš įvairaus didumo ir formos mineralinių grudelių – fizinio ir cheminio dūlėjimo produktų. Smulkiosios frakcijos: smėlis, dulkės, molis. Stambiosios – riedulių, gargždo, žvyro frakcijos. Smėlio frakcija susideda iš kompaktinės formos standžių kvarco ir lauko špatų dalelių. Dulkių frakcija sudaryta iš pačių smulkiausių fizinio dūlėjimo produktų jos sudėtyje dažniausiai vyrauja kvarcas. Molio frakcija susideda iš antrinių mineralų, susidariusių chemiškai sudūlėjus uolienoms.

Vanduo grunte. Vanduo grunto porose gali būti skystas, ledo (kietas) ir garų pavidalo. Skystas vanduo yra skirstomas i sujungtąjį ir laisvąjį.

1.1.Fizinės gruntų savybės: granulometrinė sudėtis; plastiškumas; drėgnis; konsistencija; grunto tankis; grunto vienetinis svoris; kietųjų dalelių tankis; poringumas;; soties laipsnis; filtracinės savybės.

Įvairaus didumo mineralinių dalelių mase išreikšta sauso grunto mases procentais vadinama granuliometrine sudėtimi. Lietuvos teritorijoje vyrauja smulkūs smėliai, rečiau sutinkami vidutinio stambumo ir dulkiniai. Smėlinių ir gabalinių gruntų sudėtimi gerai apibūdinamos kitos savybės, nes jų paviršiuje neveikia traukos jėgos.

MS-140 - plotis 1,4m.  svoris 155kg.MS-170 - plotis 1,7m.  svoris 185kg. MS-200 - plotis 2,0m.  svoris 215kg.

SR-170 - plotis 1,7m. tūris 0,55m³. svoris 400kgSR-200- plotis 2,0m. tūris 0,64m³. svoris 470kg

SR-230 - plotis 2,3m. tūris 1,74m³. svoris 540kg.

Paskirtis - kilnoti visų tipų rulonus,kurių skersmuo nuo 1 m iki 1,6 m.svoris - 150 kg.

Pagal kursiniame projekte užduotyje nurodytą sąlygą,kur grunto kategorija yra I,parenku krautuvo darbo įrangą – kaušą,kuris dirbs su I kategorijos grunto medžiaga:

Kaušo tipas: tiesioginio kasimo kaušas.

Projektuojama kaušo talpa: 1 m3.

Krautuvo krovimo įranga turi frontalinę modifikaciją, kai medžiagą galima pakrauti tik iš išdirbimo pusės,t.y.,kai strėlė su kaušu nepasukama.

Kaušo pavara yra hidraulinė. Kaušą pakabina ant specialios svirčių sistemos, kurios valdymas vykdomas per hidrocilindrus. Kaušo kelimo mechanizmas susideda iš strėlės, kuri dėka hidrocilindro kėlimo sukasi aplink nejudamą centro ašį. Srėlės gale šarnyriškai užfiksuotas kaušas, kuris dėka hidrocilindro posūkio ir svirčių sistemos sukasi aplink ašis. Pagrindinis krautuvo kaušas, priklausant nuo talpos, turi plotį Bk [1]:

a, Ι-dirbačio darbo padargo rėmimasis viduriniu tašku į kliūtį, kai mašina juda horizontaliu paviršiumi ir hidrocilinfrai yra uždaryti;

b, II-dirbančio darbo padargo rėmimasis viduriniu tašku į kliūtį ir darbo padargo įgilinimas, judant mašinai horizantaliu paviršiumi;

  • Technologijos Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1201 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 32 puslapiai (3738 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrej
  • Ekskavatorius kursinis darbas
    10 - 7 balsai (-ų)
Ekskavatorius kursinis darbas. (2015 m. Spalio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekskavatorius-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 09:24
×