Ekskursijos maršrutas „Raganos šluota“


Įvadas. Programa. Kelionės kaina. Maršrutas. Reportažas. Kontrolinis ekskursijos tekstas. Objekto anketa. Technologinis ekskursijos žemėlapis. Maršruto žemėlapis. Laisvalaikio organizavimo programa. Gido portfolio aplankas. Literatūra.


Jau nuo pirmųjų žmogaus gyvenimo metų žmogus keliavo, iš vienos vietos į naują, susipažindamas su nauja aplinka, naujais žmonėmis, flora ir fauna, tad peršasi išvada, kad nuo seniausių laikų laikų keliavimas neatskiriama žmogaus gyvenimo dalis.

Kadangi žmonės yra nevienodi, skiriasi jų norai, pomėgiai, charakteris, gyvenimo būdas ir gyvenamoji padėtis, tad normalu, kad kas norės pasirinks pažintinę ekskursiją, poilsinę kelionę ar gal ten aktyvią ar ekstremalią. Taip pat gali patys pasirinkti ir transporto priemonę su kuria norėtų keliauti: mašina, autobusu, dviračiu, pėsčiomis, lėktuvu, traukiniu ar gal net lėktuvu.

Maršruto tikslas: supažindinti ekskursijos dalyvius su Jankų kaimo istorija, aplankyti žymiausius ir geriausiai žinomus kaimo objektus. Taip pat aplankyti Novos girininkijoje augančią pušį, kuris yra vienintelis seniūnijos gamtos paminklas.

Ekskursija prasidės Jankų kaimo centre. Ekskursijos pradžia 10val. ryto. Ekskursijos metu bus aplankyti 3objektai: Jankų centre stovintį paminklą Jūrės būrio kovotojams, Novos girininkijoje augančią pušį ir paminklą po karo žuvusiems partizanams atminti. O pravažiosime dar pro vieną objektą: Višakio Rūdos Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčią. Jankų kaime ir prie jame stovinčio paminklo užtruksime 1val. Novos girininkijoje taip pat užtruksime apie 1val. Visi paminėti paminklai yra nemokami.

Po visų objektų lankymo laukia iškyla pavėsinėje, Jankų miškuose, kur galėsime ramiai pasėdėti, atsikvėpti, pasidalinti savo įspūdžiais, aptarti ką naujo pamatėme, sužinojome, kas labiausiai patiko ir įsiminė

Taip pat ekskursijos dalyvių laukia piknikas, gaivieji gėrimai ir saldumynai atgauti jėgas po ekskursijos. Stipriausių ir labiausiai nepavargusių laukia žaidimai su prizais. Po iškylos susėsime atgal į autobusą ir važiuosime link tos vietos, kur pradėjome ekskursiją. Grįšime apie 14val. Visos ekskursijos trukmė apie 4valandos.

1valanda autobuso darbo~20Lt, o ekskursija truks 4val, tai 20*4=80 Lt

Šios ekskursijos vadovo darbas įkainuotas 6Lt/val., tai 6Lt/val.*4val. =24 Lt

Šios firmos, kuri veš į ekskursiją antkainis yra 10%, tai 279Lt*10%=27,9 Lt

Ekskursija prasidės ir baigsis Jankų kaimo centre. Kelionės metu bus nuvažiuota 31km. , o pėsčiomis nueita~1,5km. Jankų kaimo centre susipažinsime su paminklu Jūrės būrio kovotojams atminti. Trumpai ir su įdomiausiomis detalėmis bus pristatytas Jankų kaimelis. Tai bus pirmoji mūsų ekskursijos stotelė.

Iš Jankų centro nuvažiavus 8km. Ir dar paėjus apie 500m. atsidursime Novos girininkijoje, Sarapinų kaime. Čia susipažinsime su augančia pušimi, vadinama Raganos šluota ir tai bus mūsų antroji stotelė.

Trečioji stotelė laukia Jankų pamiškėje, tad reikės iš girininkijos važiuojant 16km. Vien miškais atsidurti prie senojo keli Jankai-Višakio Rūda, kur pastatytas paminklas po karo žuvusiems partizanams atminti.

Po paminklo apžiūrėjimo, paėjus 100m. galėsime iš lauko pusės pažvelgti į Višakio Rūdos Šv. Vyskupo Stalislovo bažnyčią, kurią pravažiavome pro šalį važiuojant link partizanų paminklo.

Laba diena, esu Lauryna Kuršiūtė, Marijampolės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto, verslo ir vadybos katedros, turizmo administravimo antro kurso studentė, Šiandien aš būsiu Jūsų ekskursijos vadovė, Tikiuosi kelionė neprailgs, neatsibos, susipažinsite su Jankų kaimeliu, dar gal nežinomomis vietovėmis, paminklais, Jums naudinga informacija, kurią vėlesniuose moksluose ar gyvenime galėsite pasinaudoti. Kiek toliau nuo mūsų matote mus vešiantį autobusą , kurio valstybinis numeris FOF 050, autobuso spalva tamsiai raudona, jei kartais neatsimintumėte koks jis yra ar pasimestumėte, autobuso vairuotojo vardas ir pavardė Ignas Laurinaitis.

  • Kultūra Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 1050 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (3263 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jurgita
  • Ekskursijos maršrutas „Raganos šluota“
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekskursijos maršrutas „Raganos šluota“. (2016 m. Spalio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekskursijos-marsrutas-raganos-sluota.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 15:55
×