Ekspedicijos agentūrų paslaugos ir tarpininkai


Vadybos namų darbas.

Ekspedicijos agentūrų paslaugos ir tarpininkai. Logistikos ir gamybos sąsajos. Sandėlių veiklos organizavimas. Informacinės sistemos taikymas sandelyje ” rivilė gama “ ir „ scan2sort “. Logistikos samprata ir funkcijos. Informacijos šaltinių sąrašas.


- veža kelių transportu surinktinus krovinius;

- veža geležinkelio transportu surinktinus krovinius;

- ekspedijuoja oro transportu gabenamus krovinius (eksportą ir importą);

Tarptautinės ekspedicijos dileriai- tai tokie tarptautinio logistikos kanalo tarpininkai, kurie visas operacijas atlieka savo vardu ir savo sąskaita. Dažniausiai ekspedicijos dilerių funkciją atlieka didmeninės prekybos tinklo įmonės. Kartais jos vykdo ir mažmeninę prekybą. Paprastai dileriai veikia importo šalyje ir turi prekių paskirstymo tinklą. Yra dvi dilerių rūšys:

2) autorizuoti tarptautinės ekspedicijos dileriai.

Marketingas skirtas rinkos tyrimui, prekės pateikimui, pardavimui ir produktų paskirstymui organizuoti. Gamybos skyrius kuria produktus ar paslaugas. Gamybos skyriuje rūpinamasi kokybės kontrole, gamybos terminų nustatymais ir jų laikymusi, darbo vietų skaičiaus nustatymu, darbo imlumo vertinimu.

Gamybos funkcijos: technologijos; gamybos pajėgumo panaudojimas; kokybės kontrolė; greita reakcija į rinkos reikmes.

Vartojimo funkcijos: rinkos tyrimas (rinkodara); reklama; pardavimas, kaip fizinis procesas; reakcija į rinkos pokyčius.

Logistikos proceso funkcijos: transportavimas; visų lygių transporto dokumentų rengimas ir derinimas su numatytomis institucijomis; formalumų atlikimas, laikantis šalių teisinės aplinkos reikalavimų; aptarnavimas proceso tarp gamybos ir vartojimo metu; prekių realizavimo valdymas (kiekio); sandėliavimas; optimalus transporto ir sandėlių naudojimas; krovinių apdorojimo valdymas; nestandartinių atvejų valdymas; reagavimas į gamybos ir vartojimo reikmių pokyčius.

Posistemės sąveikauja tarpusavyje materialinių ir kitų srautų valdymo procese, siekiant užtikrinti vidinius ir išorinius organizacijos tikslus. Tai lėmė logistikos pasidalinimą į makrologistiką ir mikrologistiką. Makrologistika sprendžia tokius klausimus kurie susiję su tiekėjų ir vartotojų rinkos analize, pirkimo ir paskirstymo koncepcijos išdirbimu. Makrologistikos kontroliuojami objektai yra juridiškai nesusijusios organizacijos. Tarpusavio santykiai tarp firmos ir kitų organizacijų glaudžiai susiję prekių ir finansų sferoje, kuri griežtai reglamentuota kontraktais ar sutartimis ir turi juridinę galią. Mikrologistika sprendžia atskirų įmonių vietinės reikšmės klausimus. Mikrologistikos kontroliuojami objektai, tai įmonės vidinės tarnybos, kurios yra pavaldžios tos įmonės administracijai. Tarpusavio veikla jose vystoma be prekių pirkimo ar padavimo, tačiau yra reglamentuota įmonės administracijos Makrologistika sprendžia klausimus susijusius su tiekėjų ir vartotojų rinkų analize. Papildomai išskiria sandėlių išdėstymą, transporto rūšių parinkimą prekių pristatymui, gabenimo organizavimą, žaliavų, medžiagų ir pusfabrikačių tiekimą. Mikrologistikos sprendžiami klausimai susiję su pavienėmis grandimis ar elementais. Gali būti vidinė gamybos logistika, įmonės valdose planuojamos įvairios logistinės operacijos, tokios kaip transportavimo, sandėliavimo, pakrovimo ir iškrovimo ir kt. Mikrologistika užtikrina materialinio srauto judėjimą įmonės viduje ir atsako už planavimo, rengimo, realizavimo ir kontrolės proceso operacijas.

Atsižvelgiant į aplinkos sąlygas kiekvienoje užsienio rinkoje produkcija turi būti saugoma paskirstymo kanalo ribose. Norint padidinti prekybos veiksmingumą užsienio rinkai skirta produkcija gali būti sandėliuojama užsienio filialų sandėliuose. Firma savo produkciją gali laikyti savo šalyje, o išvežti juos tik gavus užsakymą. Tačiau jei užsienyje produkcijai platinti yra įkurtos atstovybės, atsargos yra saugomos toje šalyje, kurioje prekiaujama.

gamintojo sandėliavimo sąnaudos sudaro 6-8 % produkto kainos;

tipinė gamybinė įmonė 30-35 % savo teritorijos skiria žaliavų ir pagamintos produkcijos atsargoms saugoti;

Firmos stengiasi įvertinti sandėlio produktyvumą, efektyvumą ir nuolat tai gerinti. Šį procesą galima suskirstyti į šiuos etapus:

  • Vadyba Namų darbai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Eglė
  • 13 puslapių (3146 žodžiai)
  • Vadybos namų darbai
  • Microsoft Word 35 KB
  • Ekspedicijos agentūrų paslaugos ir tarpininkai
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekspedicijos agentūrų paslaugos ir tarpininkai. (2016 m. Balandžio 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/ekspedicijos-agenturu-paslaugos-ir-tarpininkai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 06:24