Eksperimentas moksliniuose tyrimuose


Ekspermentas. Eksperimentas. Eksperimentinių tyrimų pranašumai ir trūkumai.   Eksperimentinių tyrimų pranašumai ir trūkumai. Eksperimento, kai stebėjimas vyksta tik po intervencijos, trūkumai. Eksperimentas, kai stebėjimas vyksta prieš ir po intervencijos. Eksperimentas, kai veikiama eksperimentinė ir kontrolinė grupės. Eksperimentų rūšys. Laboratorinis eksperimentas. Natūralus eksperimentas. Eksperimentinio tyrimo patikimumas. Eksperimento tyrimo etapai. “Eksperimentinė sistema”. Eksperimentinių grupių komplektavimas. Tikras eksperimentas. Priežastingumo nustatymas. Klasikinis eksperimento modelis. Kvazieksperimentas. Kvazieksperimentiniai tyrimai. Eksperimento ir kvazieksperimento panašumai.


Eksperimento sąvoka Eksperimentinių tyrimų pranašumai ir trūkumai Eksperimentų rūšys Eksperimentinių tyrimų patikimumas Eksperimentinių grupių komplektavimas Ekperimento etapai Kvazieksperimentas.

Stebėjimas ir matavimas vyksta tik po eksperimento; Tyrėjas žino, kad populiacija buvo arba yra veikiama kokio nors veiksnio ir nori ištirti jo poveikį populiacijai.

Eksperimento, kai stebėjimas vyksta tik po intervencijos, trūkumai.

Tai klaidingas būdas intervencijos poveikiui matuoti, kadangi nėra tikslių pradinių duomenų, kad galėtume juos tiksliai palyginti su duomenimis po intervencijos; Dalis priklausomo kintamojo pokyčių gali kilti dėl skirtingų duomenų surinkimo procedūrų; Matuoja bendrą pokytį, įskaitant ir pokyčius, sukeltus kitų kintamųjų ir negalima tiksliai identifikuoti tiriamo veiksnio sukeltų svyravimų.

Eksperimentas, kai stebėjimas vyksta prieš ir po intervencijos.

Duomenys surenkami prieš prasidedant poveikiui ir po to, kai jis pasibaigia ar laikoma, kad jau pasireiškė efektai; Intervencijos poveikis apskaičiuojamas kaip skirtumas tarp priklausomo kintamojo būklės po veiksnio veikimo ir prieš veiksnio veikimą. Negalima daryti išvados, kad pokyčiai kilo dėl daromos intervencijos: dėl to įvedama kontrolinė grupė.

Kontrolinės grupės įvedimas leidžia įvertinti kitų (trukdančių, pašalinių) veiksnių poveikį. Parenkamos dvi populiacijos grupės: eksperimentinė kontrolinė.

Linijinis dalyvauja eksperimentinio poveikio veiksnio požiūriu tapačios grupės.

Lygiagretus dalyvauja eksperimentinio poveikio veiksnio požiūriu skirtingos grupės.

Trūkumai: atliekami nenatūraliomis sąlygomis, todėl neaišku, kaip tiriamasis elgtųsi realioje situacijoje, eksperimentinis veiksnys gali veikti kitaip nei natūraliomis sąlygomis, didelę įtaką daro pats eksperimentatorius, tyrimo rezultatams gali įtakos turėti tiriamųjų požiūris į eksperimento sąlygas, tiriamųjų grupės gali būti parinktos nesilaikant homogenizacijos principų, jos retai būna reprezentatyvios.

  • MS PowerPoint 682 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 38 puslapiai (1687 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nojus
  • Eksperimentas moksliniuose tyrimuose
    10 - 1 balsai (-ų)
Eksperimentas moksliniuose tyrimuose. (2018 m. Rugsėjo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/eksperimentas-moksliniuose-tyrimuose.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 11:09
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo