Eksperimentiniai tyrimai su žmonėmis


Eksperimentinių tyrimų ištakos. Klinikinių tyrimų istorija. Etiniai aspektai. Eksperimentinių tyrimų teisė. Visų teisinių dokumentų pagrindinis principas – savanoriškai tyrimuose dalyvaujančio paciento interesai svarbesni už visuomenės ar mokslo interesus. Bandymų atvejai yra labai skirtingi. Riba tarp to, kas etiška ir ne – kai kuriais atvejais labai trapi. Eksperimentinių tyrimų su žmonėmis etikos apibendrinimas. Naudoti šaltiniai.

Susirgę visi nori gauti patį veiksmingiausią ir nekenksmingiausią gydymą. Jo ieškoma jau nuo senų amžių. Medicinos ištakose gydymu užsiėmė žiniuoniai, besiremiantys gamtos, gyvūnijos stebėjimu ir elgsena.Tobulėjant mokslui ir pažinimui, atsiradus pirmiesiems gydytojams, jų darbo procese gydant ligonius vienintelis patarėjas buvo jų pačių ir kolegų praktika. Tas patirčių kelias buvo ilgas ir kupinas skaudžių potyrių, nusivylimų.

Bandymai su žmonėmis žmonijos istorijoje – ne naujiena. Kiekvienas ieškojimų, bandymų kelias, nepaisant nesėkmių, vedė į tikslą – į naujus atradimus, kurių rezultatas –

– išgelbėtos žmonių gyvybės, pratęsti gyvenimo metai bei pagerinta jų kokybė.

Klinikinių tyrimų pradžia – XVIII a. Tuo metu buvo nustatytos efektyvios priemonės nuo skorbuto, atrasta vakcina nuo raupų. Vieną pirmųjų sėkmingų bandymų 1747 m. atliko anglų gydytojas Jamesas Lindas. Jis, norėdamas išsiaiškinti, ar citrusinių vaisių vartojimas gali gydyti skorbutą ar padėti jo išvengti, surado vitaminą C.

  • Etika Esė
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • 6 puslapiai (2337 žodžiai)
  • Gabriele
  • Eksperimentiniai tyrimai su žmonėmis
    10 - 7 balsai (-ų)
Eksperimentiniai tyrimai su žmonėmis. (2015 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/eksperimentiniai-tyrimai-su-zmonemis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 11:17
×