Ekspertinių sistemų sąvoka, struktūra ir klasifikacija


Bendrų problemų sprendėjas simon. Uždegimo sistemos, tipai, klasifikacija, ypatumai..

Informatikos referatas. Įvadas. Ekspertinė sistema (es). Es sudedamosios dalys. Es klasifikacija. Es pranašumai ir trūkumai. Išvados. Literatūra.


Dirbtinės sistemos imituojančios žmogaus mąstymą, galinčią spręsti sudėtingas užduotis ir modeliuoti žmogaus samprotavimų principus, idėja buvo puoselėjama nuo senovės laikų. Jau XIV amžiuje R. Lulijus bandė sukurti mašiną, kuri galėtų spręsti įvairias užduotis, remiantis bendra sąvokų klasifikacija.

XVIII amžiuje G. Leibnicas ir R. Dekartas nepriklausomai vienas nuo kito išplėtojo šią mintį. Šie mokslininkai pasiūlė universalias visų mokslų klasifikavimo kalbas- tai tapo dirbtinio intelekto srities teorinių tyrimų pagrindu. Plėtra tapo, tik sukūrus kompiuterius. 1956-1963 metais buvo intensyviai ieškoma žmogaus mąstymo modelių ir algoritmų. Taip pat buvo kuriamos programos, kurių pavyzdžiu gali būti GPS (pagrindinis problemų sprendėjas). GPS programą sukūrė A. Njuelas ir H. A. Simonas. Tuo metu vyravo nuomonė, kad apibrėžtos veiklos taisyklės ir galingi kompiuteriai gali sukurti ekspertinę sistemą, prilygstančią žmogaus galimybėms ar netgi jas viršijančią. GPS programoje daroma prielaida, kad stebint, kaip žmonės sprendžia konkrečius uždavinius, galima suvokti, kaip jie tai daro. Gautas žinias galima panaudoti sprendžiant pagal naują požiūrį, kurį pasiūlė H. A. Simonas : norint išspręsti problemą kompiuteriu, reikia daryti taip, kaip daro žmonės(Levin, 1996).

GPS buvo tinkama tik tam tikro tipo problemoms spręsti. Nuo bendrų problemų prie siauresnių pereita 1970m. viduryje, kai E. Feigenbaumas sukūrė ekspertinę sistemą (ES) DENDREAL Standfordo universitete ji nustato nežinomo kūno molekulinę struktūrą. E. A. Feigenbaumas išskyrė eksperto žinias, kurios yra pakankamos ES veikti. Eksperto žinios lemia ES galimybes, o žinių pateikimas ir loginių išvadų schemos yra priemonės, leidžiančios jas naudoti. Eksperto žinios yra būtinos ir pakankamos ES sukurti.

  • Informatika Referatai
  • 2013 m.
  • Studentas
  • 15 puslapių (2775 žodžiai)
  • Kolegija
  • Informatikos referatai
  • Microsoft Word 46 KB
  • Ekspertinių sistemų sąvoka, struktūra ir klasifikacija
    9 - 3 balsai (-ų)
Ekspertinių sistemų sąvoka, struktūra ir klasifikacija. (2013 m. Sausio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/ekspertiniu-sistemu-savoka-struktura-ir-klasifikacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 06:07