Ekspertizė


Grafologiniai tyrimai. Ekspertizės institutas. Teismo ekspertizė konspektai. Lietuvos ekspertinės įstaigos. Ekspertizė tai referatas. Kas yra parakriminalistika. Rašysenos ekspertizė. Teismo ekspertizes referatas.

Ekspertizes istaigos. Lietuvos teismo ekspertizės institutas. Kitos ekspertinės įstaigos. Kriminalistinių ekspertizių tarnyba. Teimo medicinos centras. Kriminalistikos raidos tendencijos. 1961m. įsteigtas Teisingumo ministerijos Teismo ekspertizės tyrimo institutas (TEMTI). 1991m.spalio 17d. reorganizuotas į Lietuvos teismo ekspertizės institutą (LTEI) kurio steigėjas yra Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija. Iš tikrųjų atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, Teismo ekspertizės institutas tapo pagrindine moksline kriminalistine ekspertine įstaiga. Todėl būtina netik išsaugoti instituto mokslinį potencialą, bet ir pritraukti naujas mokslininkų pajėgas, kad mokslinis ir metodinis darbas kriminalistikos ir ekspertizių srityje taptų pagrindinis. Tam turi būti sudarytos sąlygos, nes investicijos į mokslą tiesiogiai ir greitai neatsiperka. Be abejo ekspertizės turi išlikti viena iš svarbiausių, bet nepagrindine darbo kryptimi. Kriminalistikos, šio savarankiško integralaus, mokslo ryšiai su kitais teisės mokslais tampa vis glaudesni. Kriminalistika ne tik naudojasi tų mokslų duomenimis, bet ir, kurdama kompleksines tyrimų metodikas daro jiems įtaką. Parakriminalistika ieško nusikaltėlių pagal jų anatominius ir genetinius požymius, tiria nusikaltimus remdamasi filosofijos dėsniais ir kategorijomis, aiškinasi įtariamojo mintis hipnozės būdu ir naudodama specialią aparatūrą, kviečiasi telepatus, burtininkes ir ekstrasensus tirti nusikaltimus.

1961m. Įsteigtas teisingumo ministerijos teismo ekspertizės tyrimo institutas (temti). 1991m. Spalio 17d. Iš tikrųjų atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, teismo ekspertizės institutas tapo pagrindine moksline kriminalistine ekspertine įstaiga. [1 e. Kurapka, h. Malevski dėl kai kurių ekspertinių tarnybų reformos problemų 1) daryti ekspertizes pagal teisėjų, teismų, tardytojų, prokurorų ir kvotėjų pavedimus, taip pat atlikti tyrimus ir duoti ekspertizės išvadą advokatų, auditorių, revizorių, kontrolierių ir kitų valstybinių įstaigų pareigūnų prašymu.

7) dirbti metodinį darbą ekspertizės, mokslinių-techninių priemonių bei specialių žinių naudojiminstitute atliekamos ekspertizės pagal policijos, kvotos, tardymo ir prokuratūros institucijų, teisėjo ar teismo užduotis baudžiamosiose, civilinėse ir administracinių tepagrindinis teismo ekspertizės instituto uždavinys-mokslo ir technikos laimėjimų panaudojimas ekspertinėje praktikoje. Todėl instituto darbuotojai daro ne tik ekspertizes, bet ir tobulina ekspertinio tyrimo metodus.

Rašysenos ekspertizė, kaip žinia, tiria rankraštinius skaitmeninius įrašus, parašus siekiant juos identifikuoti diferencijuoti ir sprendžia diagnostinius įrašų ir parašų klausimus. Grafologiniai rašysenos tyrimai atliekami norint nustatyti asmenines žmogaus ypatybes, jo sugebėjimus, polinkius, gyvenimo be veiklos būdą - Nustatyti asmenį apibūdinančius požymius. Šiuo metu Lietuvos teismo ekspertizės institute ir vrm žinybose atliekamos dvi rašysenos ekspertizės rūšys: rašysenos ekspertizė, kai ekspertas, tirdamas rašto ženklų grafinę išraišką pagal rašysenos požymius, nustato, kas parašė ar pasirašė tam tikrą dokumentą. Ir autorystės ekspertizė, kai tiriama dokumento rašto kalba, Rašto kalbos stilistiniai, leksiniai ir gramatiniai ypatumai ir nustatomas autorius, ir kai kurie duomenys apie jį. Pavyzdžiui, 1997 metais buvo atlikta labai sudėtinga autorystės ekspertizė: buvo nustatyti kompiuterio spausdintuvu išspausdinto teisinio teksto bendraautorė: neLietuvis ekonomistas ir Lietuvis teisininkas. Tik Lietuvos teismo ekspertizės institute pradėta domėtis ir grafologiniais tyrimais, nors teisėsaugos sistemoje jie dar netaikomi, išskyrus pavienius atvejus.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (3541 žodžiai)
  • Ekspertizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekspertizė. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekspertize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 17:05
×