Eksporto ir importo lyginamoji analizė Lietuvoje


Įžanga. Eksportas Lietuvoje. Importas Lietuvoje. Importo procedūros. Kas gali importuoti prekes į ES. Ką būtina žinoti, norint prekes importuoti. Svarbu. Papildomi, bet labai svarbūs Jūsų verslo\ importo klausimai. Importo deklaracija. Eksporto ir importo lyginamoji analizė Lietuvoje. Išvados. Šaltiniai.


Pagal retrospektyvinius duomenis analizuojant eksporto priklausomybę makrolygmeniu, nustatyti tokie vyraujantis veiksniai:

3.5 Papildomi, bet labai svarbūs Jūsų verslo/importo klausimai

Eksportas bei importas yra nusakomas pirkimu ir pardavimu. Eksportą ir importą skatina tam tikro produkto šalyje trūkumas arba perteklius, kurį stengiamasi išlyginti prekiaujant su kitomis šalimis. Kuo didesnis eksportas ir mažesnis importas, tuo turtingesne yra laikoma šalis, nes ji ne tik sugeba pasigaminti sau reikiamą produktų kiekį, bet ir pagaminti perteklių, kurį gali parduoti kitoms šalims.

Analizuojamu laikotarpiu tai yra nuo 2008m. iki 2013m. žinoma, kad , kad 2008m.labiausiai išaugęs importas buvo 73 mlrd. litų, o eksportas šiek tiek mažesnis 55,5 mlrd. litų. Kiek vienais metais eksportas ir importas auga ir didžiausią tašką pasiekė 2013m. eksportas 84,4 mlrd. litų, o importas 91,5 mlrd. litų.

Taigi apibendrintai galima suprasti, kad importas ir eksportas yra svarbūs rodikliai ekonomikoje, o ekonomika svarbu šaliai, visuomenei.

  • Microsoft Word 459 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2046 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • Eksporto ir importo lyginamoji analizė Lietuvoje
    10 - 6 balsai (-ų)
Eksporto ir importo lyginamoji analizė Lietuvoje. (2016 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/eksporto-ir-importo-lyginamoji-analize-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 03:12
×