Eksporto valdymas


Įvadas. Eksportas – tarptautinių komercinių operacijų rūšis. Eksporto operacijų organizacinės metodai. Eksporto operacijų vykdymo metodai. Kanalų pasirinkimas. Eksporto rinkos tyrimo ypatumai. Kodėl reikia tirti eksporto rinką. Eksporto paklausos tyrimai. Eksporto pasiūlos tyrimai. Konkrečios eksporto prekės įėjimo į rinką būdų tyrimai. Eksporto konkurencingumo nustatymas. Eksporto planavimas. Kaip pasirinkti eksporto rinką? Eksporto marketingo planas. Ikisutartinė paieška. Informacijos apie partnerius paieška. Komercinės informacijos publikacijose. Mugės ir parodos – eksporto klientų paieškos būdas. Transporto priemonės pasirinkimas. Išvados.

Eksportas yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų, kuri neša į valstybės biudžetą didelius pinigus. Kuo šalies eksportas sudaro didesnę ūkio dalį , tuo geresni yra valstybės tarptautiniai santykiai. Tai kelia valstybės bendrą vidaus produkto rodiklį, kas sąlygoja didesnę vidaus rinką , produkcijos gamybą, skatina užsienio investicijas į ūkį, kas kelia eksportuojančios šalies aukštesnį pragyvenimo lygį, geresnius tarptautinius ekonominius ir politinius santykius, kas tai pat kelia ir gyventojų gerovę. Eksportas suteikia vartotojams platesnį pasirinkimą ir taip pasiekiamas aukštesnis pasitenkinimo laipsnis. Taip pat stabdo monopolijos formavimąsi šalyje ir didina konkurenciją. Eksportas verčia plėtoti ir gerinti gamybą įdiegiant vis naujesnes technologijas, verčia mažinti gamybos kaštus, tuomet ir gerėja šalies ekonominė padėtis.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2014 m.
  • 18 puslapių (3702 žodžiai)
  • Universitetas
  • Daumantas
  • Eksporto valdymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Eksporto valdymas. (2014 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/eksporto-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 05:18
×