Eksterjeras, gerbūvio elementai


Eksterjeras, gerbūvio elementai. Hidroizoliacinės medžiagos – ir skėtis, ir guminiai batai. Hidroizoliacijos rūšys. Bituminės mastikos. Paviršių impregnavimas. Mineralinės-polimerinės medžiagos. Mineraliniai skiediniai. Membraninė apsauga. Silikatizacija ir kristalizacija. Drenažinės membranos. Nuo drėgmės saugo ir fasadų dažai.

Vanduo - gyvybiškai būtina medžiaga, tačiau ne visur pageidaujama. Tai - gyvenamieji ir negyvenamieji statiniai bei padidinto drėgnio patalpos juose, inžineriniai įrenginiai, terasos. Šiuolaikinė pramonė siūlo apie dešimt skirtingų hidroizoliacijos rūšių ir dar daugiau pavadinimų apsaugos nuo vandens skverbimosi priemonių.

Hidroizoliacijos rūšysIr statybininkai, ir statinių savininkai kartais patiria nepagrįstų baimių, susijusių su statinių hidroizoliacija. Išvydę pavasarį ar rudenį pažliugusį sklypą atsisako rūsio būsimajame statinyje, manydami, kad šis vis tiek drėks ir bus nefunkcionalus. Kiti bijo tinkuoti statinius, nes mano, kad tinkas ypač neatsparus atmosferos poveikiui. Treti, prisiklausę apie pažįstamų ar kaimynų patirtas nesėkmes, nesiryžta įsirengti terasos ar baseinėlio, manydami, kad po kelių žiemų betoninis baseinėlis ims leisti vandenį, terasa taps nesandari ir lietaus bei tirpsmo vanduo užlies po ja esančias patalpas. Specialistai tvirtina, kad tokių baimių neliktų, jeigu statybininkai, užsakovai ir projektuotojai išmanytų apie naujausias hidroizoliacines medžiagas ir mokėtų pasirinkti tinkamiausias kiekvienai konkrečiai situacijai.Visos hidroizoliacinės medžiagos bei statinių apsaugos nuo vandens poveikio metodai skirstomi, atsižvelgiant į jų savybes ar taikymo sritį. Bituminės mastikosUAB „Vizgintos statyba" projekto vadovė Deimantė Didrikienė pasakojo, kad betoninių, metalinių paviršių (stogų, lietvamzdžių, ventiliacinių angų, medienos) hidroizoliavimui galima naudoti specialias bitumines mastikas. Daugelio gamintojų siūlomos šios dangos atsparios nepalankioms oro sąlygoms, rūgščių bei šarmų poveikiui. Jos betoninius paviršius apsaugo nuo rūdžių, pelėsių, iškorėjimo bei korozijos. Kai namo pamatai juostiniai, didelė betoninės konstrukcijos dalis liečiasi su gruntu ir yra veikiama gruntinio vandens bei jame ištirpusių druskų. Bituminės mastikos naudojamos pamatams izoliuoti iš išorės. Kai kurios bituminės mastikos papildytos kaučiuku ir stiklo pluoštu, todėl yra lanksčios ir tvirtos.

  • Statyba Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2013 m.
  • 4 puslapiai (1634 žodžiai)
  • Eksterjeras, gerbūvio elementai
    9 - 3 balsai (-ų)
Eksterjeras, gerbūvio elementai. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/eksterjeras-gerbuvio-elementai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 14:02
×