Ekstremalios situacijos


Darbuotojų veiksmai įvykus stichinėms nelaimėms. Ekstremalios situacijos referatas. Nesmurtinis pasipriešinimas. Ekstremalios situacijos darbe. Ekstremali situacija kas tai. Referatas ekstremalios situacijos. Nesmurtinio pasipriesinimo apzvalga lietuvoje. Nesmurtinis pasipriesinimas lietuvoje. Kaip pasirinkti ekstremaliai situacijai namuose. Ekstremali situacija darbe.

Darbo tikslas – įvertinti civilinės krašto apsaugos funkciją, apimančią valstybės institucijų, viso šalies ūkio bei gyventojų pasirengimą ekstremaliai situacijai ir veiksmus jai susidarius. Ko turi imtis vadovas susidarius ekstramalioms situacijoms. Darbdavių ir darbuotojų pareigos saugos ir sveikatos srityje. Potencialiai pavojingi įrenginiai ir pavojingi darbai. Bendri miestų, rajonų vadovų veiksmai, susidarius ekstremalioms situacijoms. Vadovų veiksmai įvykus stambiai gamybinei avarijai. Vadovų veiksmai įvykus stichinėms nelaimėms. Nesmurtinis pasipriešinimas lietuvoje. Pilietinės gynybos esmė ir būdai. Nesmurtinio pasipriešinimo lietuvoje apžvalga.

Darbo tikslas – įvertinti civilinės krašto apsaugos funkciją, apimančią valstybės institucijų, viso šalies Lietuvos respublikos darbuotojų ir sveikatos įstatymas įpareigoja darbdavius gerinti darbuotojų saugą ir sveikatą, aprųpinti darbuotojus patikimomis saugos ir asmeninėmis apsauginėmis priemonėmis, mokyti darbuotojus saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimų.

Demokratinėje valstybėje žmogus turi prigimtinę ir konstitucinę teisę laisvai pasirinkti darbą bei verslą, turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas. Kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą ir turi teisę turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo są kikevienas dirbantis žmogus turi teisę turėti poilsį ir atkūrus Lietuvos respublikos nepriklausomybę, šalyje vyksta esminė partvarka darbuotojų saugos ir sveikatos srityje. 1992 m. Lietuva tapo tarptautinės darbo ir pasaulinės sveikatos organizacijų nare. Šių Lietuvai svarbių sprendimų priėmimas įpareigoja laikytis visuotinės žmogaus teisių deklaracijos normų ir socialinės gerovės principų.

Valstybės įstatymai, darbuotjų saugos ir sveikatos teisės aktai, darbo aplinkos būklė ir skiriamos lėšos parodo valstybės rūpinimąsi kiekvieno žmogaus konstitucinių teisių bei visuotinės žmogaus teisių deklaracijos nuostatų dėl darbo sąlygų įgyvendinimų. Ekonominės ir socialinės gerovės kūrimo pagrindas – tai darbuotojų sveikata ir darbingumas.

1993 m. Spalio d. Lietuvos respublikos seimas priėmė Lietuvos respublikos žmonių saugos darbe įstatymą – pagrinidinį teisinį dokumentą, kuriuo valstybė nustatė darbuotojų darbingumo, sveikatos ir gyvybės išsaugojimo principus. Įstaymas suteikė teisinį pagrindą darbų saugos ir darbo medicinos redarbuotojų gyvybės, sveikatos ir darbingumo išsaugojimo prioritetu, palyginus su darbo arba gamybos rezultatais. Trišali valstybės, darbdavių ir darbuotojų organizacijų bedrdarbuotojų saugos ir sveikatos specialistų rengimo, nelaimingų atsitikimų, profesinių ligų priežasčiųdarbuotjų sauga ir sveikata – visos prevencinės priemonės, skirtos darbuotojų darbingumui, sveikatai ir gyvybei darbe išsaugoti, kurios naudojamos ir planuojamosa įmonės veiklos etapuose, kad darbuotojai būtų apsaugoti nuo profesinės rizikos arbadarbuotojui saugias ir sveikas darbo sąlygas, o darbuotojas – saugoti savo ir kitų sveikatą, saugiai dirbti, susipažinti su saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimais ir juos vykdyti pagal atliekamų darbų specifiką.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2011 m.
  • 19 puslapių (4140 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vladimir
  • Ekstremalios situacijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ekstremalios situacijos. (2011 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekstremalios-situacijos.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 14:17
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo