Ekstremalių situacijų kriterijai Lietuvoje


Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės technologinė mokykla Ekstremalių situacijų kriterijai Lietuvoje. Ekstrmalios situacijos. Ekstrmalių situacijų rūšys. Registro paskirtis ir tikslai. Registrą tvarkančios įstaigos. Registro objektai. Registras kuriamas keliais etapais 1 etapas. Pagrindinės avarijos , kylančios ukio objektuose yra. Radioaktyvioji tarša. Teritorijos tarša pavojingosiomis medžiagomis. Avarijos komunalinėse ar energetinėse sistemose. Avarijos ir incidentai transporte. Geležinkelio rtansportas –. Literatūros sąrašas.


Pavojingi Lietuvos ūkio objektai (nustatomi remiantis aplinkos ministro 1999 m. liepos 19 d. įsakymu Nr. 221 patvirtintais ribiniais kiekiais).

Registre kaupiama informacija apie pavojingą objektą: pagrindiniai duomenys apie objektą, chemines medžiagas, avarijų prevencines ir likvidavimo priemones, objekto planai.

Registre kaupiama informacija apie hidrotechninį statinį: pagrindiniai duomenys apie objektą, vandens telkinį, hidrotechninį statinį, objekto planai.

Registro veiklos valdymas ir kontrolė, anketinės informacijos rinkimo monitoringas, anketinių duomenų kaupimo ir objektų registravimo sistemos sukūrimas, Lietuvos Respublikos bazinio civilinės saugos žemėlapio parengimas, pirminis objektų užregistravimas.

Registro valdymo ir informacijos teikimo sukūrimas, apskričių bazinių civilinės saugos žemėlapių parengimas, registro objektų grafinės ir geografinės informacijos specifikacijos parengimas, geografinės informacijos rinkimas, pateiktų registro duomenų tikslinimas, duomenų apie naujus objektus rinkimas, duomenų teikimas vartotojams. Analizės ir ekstremalių situacijų planavimo posistemių sukūrimas.

Registro informacijos teikimo plėtojimas, geografinės informacijos rinkimas ir aktualizavimas, grafinės informacijos rinkimas ir aktualizavimas, pateiktų registro duomenų tikslinimas, duomenų apie naujai atsiradusius objektus rinkimas, duomenų teikimas vartotojams, kompiuterinės įrangos atnaujinimas.

Šiuo metu yra įgyvendintas 1 etapas, sukurta Valstybinės reikšmės ir pavojingų objektų registro anketinių duomenų kaupimo ir objektų registravimo sistema, geografinių duomenų bazė. Pradėtas 2-ojo etapo įgyvendinimas. Ateityje numatoma sukurti registro objektų teritorijų planų duomenų bazę, analizės, rognozavimo, informacijos teikimo, ekstremalių situacijų valdymo posistemes.

- įvykus avarijai objekte, turinčiame lokalų radioaktyvųjį šaltinį;

- įvykus stambioms avarijoms kaimyniniuose rajonuose.

- užterštos vietovės kenksmingumo pašalinimas.

- sprogimo banga žaloja žmones, sugriauna pastatus;

- tyčinių padegimų, kuriuos gali padaryti asocialūs asmenys;

Ne mažiau žalos padaro ir stambios avarijos ir incidentai transporte. Avarinis įvykis su jūros (upės) laivais laikomas toks, kai avarinės situacijos kelia pavojų žmonių saugumui ir givybei. Laivo remontas po avarijos trunka 72 val.buna užteršta naftos produktais. 2001 m. Būtingės buvo keli avariniai įvykiai, kai perpumpuojant naftą į tankerius į jūrą išsiliejo nafta. 2001 m. lapkričio mėnesį incidento metu trūkus vamzdynui į jūrą išsiliejo daugiau nei 60 t. naftos, žala gamtai – 2,5 mln. Lt.

Laivuose gali kilti gaisras, plaukdami laivai gali susidurti, gali nuskęsti, dėl ko gali nukentėti ir net žūti žmonės. Incidentai su orlaiviais – retas įvykis Lietuvoje, bet gali kilti oro eismo nelaimė: skrendančių orlaivių suartėjimas, susidūrimas su paukščiais, teroristiniai veiksmai orlaivyje, gaisras, orlaivio su įgula ir keleivių žūtis. Kelios orlaivių avarijos prielaidos Lietuvos oro uostuose buvo susidariusios 2001 ir 2002 metais. Dėl lakūnų meistriškumo, navigacinės tarnybos veiksmų, lėktuvus, patyrusius avariją skrendant, pavyko sėkmingai nutupdyti Vilniaus oro uoste.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2461 žodžiai)
  • Mokykla
  • Saimona
  • Ekstremalių situacijų kriterijai Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Ekstremalių situacijų kriterijai Lietuvoje. (2016 m. Vasario 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekstremaliu-situaciju-kriterijai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 22:43
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo