Ekstremalių situacijų valdymas


Ekologinio pobūdžio ekstremalios situacijos. Socialinės kilmės ekstremalios situacijos. Socialinio pobudzio ekstremalios situacijos. Techninio pobudzio ekstremalios situacijos. Ekstremaliu situaciju valdymo planas. Gamtinio pobūdžio ekstremalios situacijos. Ekstremalių situacijų valdymas referatas. Ekologinio pobudzio ekstremali situacija. Ekologinės kilmės ekstremalios situacijos. Ekstremalios situacijos referatas.

Turinys. Įvadas. Ekstremalios situacijos. Ekstremalių situacijų polimos pasekmės ir darbuotojų veiksmai. Ekstremalių situacijų valdymui. Gis krizių prevencijai ir valdymui. Krizių valdymas ir situacinė analizė per internetą. Gis sprendimai ekstremalių situacijų valdymui. Apskrities ekstremalių situacijų valdymo centro uždaviniai ir funkcijos. Apskrities ekstremalių situacijų valdymo centro teisės. Išvados. Literatūra.

Civilinė sauga - tai veikla, apimanti valstybės ir savivaldybių institucijų, visų ūkio subjektų, visuomeninių organizacijų bei gyventojų pasirengimą ekstremaliai situacijai, veiksmus jai susidarius ir padarinių šalinimą, visų valstybės išteklių panaudojimą gyventojams išgyventi, šalies ūkio gyvybingumui palaikyti, turtui ir aplinkai nuo susidariusios ekstremalios situacijos poveikio apsaugoti, aktyviai šiuose procesuose dalyvaujant piliečiams.

Ekstremali situacija - padėtis, kuri atsiranda dėl gamtinio, techninio, ekologinio ar socialinio pobūdžio priežasčių ar karo veiksmų ir sąlygoja staigų bei didelį pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, turgamtinės- ryškūs klimatinių sąlygų pakitimai, sukeliantys stichines nelaimes, masinius miškų ir durpynų gaisrus, geologiškai pavojingus reiškinius, ypač pavojingas arba masines epidemijas, epizootijas, epifitotijas.

Techninės- įvairių technologinių procesų sutrikimai, dėl kurių kyla gaisrai, įvyksta sprogimai, patenka į aplinką cheminiai ir radioaktyvieji teršalai, griūva pastatai, įvyksta įvairių transporto rūšių avarijos, energetikos, magistralinių vamzdynų avarijos ir kiti ekstremalūs įvykiai, būdingi pramonės objektams ir komunikacijoms.

Ekologinės- priežastys, sukeliančios sausumos būklės, atmosferos sudėties ir savybių, hidrosferos būsenos pakitimus.

Socialinės- masinės riaušės ir neramumai, blokados, provokacijos, diversijos, teroro aktai, taip pat kariniai veiksmai Lietuvos ar kaimyninės valstybės teritorijoje.

Ekstremalaus įvykio kriterijai- stebėjimais ir skaičiavimais nustatyti arba tarptautinėje praktikoje naudojami fizikiniai, cheminiai ar geografiniai įvykio mastą ir padarinius apibūdinantys dydžiai, kuriuos pasiekęs ar viršijęs įvykis laikomas ekstremaliu. Ekstremalaus įvykio kriterijus nustato vyriausybė ar jos įgaliota institucija.

Ekstremalaus įvykio židinys- gamtinių, techninių, ekologinių ar socialinių įvykių paveikta teritorija, kurioje kilo gaisrai, įvyko pastatų ar kitų inžinerinių statinių griūtys, radioaktyviosiomis, cheminėmis ar biologinėmis medžiagomis, skysčiais, dujomis ar aerozoliais buvo užteršta aplinka i• gamtinės. Tai stichiniai ir katastrofiniai hidrometeorologiniai reiškiniai (uraganai, liūtys, potvyniai), miškų ir durpynų gaisrai, masiniai susirgimai, ledo lyčių su žmonėmis atitrūkimas nuo kranto, ir kt.

• techninės.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2010 m.
  • 14 puslapių (3263 žodžiai)
  • Kolegija
  • Joana
  • Ekstremalių situacijų valdymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekstremalių situacijų valdymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekstremaliu-situaciju-valdymas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 12:03
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo