Elastinio pleistro įtaka vaikams nuo 3 - 6 metų gydant ploksščiapėdystę


Įvadas. Vaikų atramos ir judėjimo charakteristika ir vystymasis. Plokščiapėdystė samprata. Etiologija. Priežastys. Diagnostika ir įvertinimas. Gydymo būdai. Klijuojamasis elastinis pleistras. Literatūra.

Ankstyvoji vaikystė, kuri trunka nuo (3-6 metų) yra esminis periodas vaikų motoriniam vystymuisi. Šiuo laikotarpiu labiausiai vaiko vystymąsi įtakoja visuomenė kurioje gyvena vaikai ir aplinka, kuri taip pat turi didelę įtaką asmenybės formavimuisi(Videmšek ,2006). Ekspertai nustatė, kad tai kas nepadaroma vaikystėje, sunkiai kompensuojama vėlesniajame amžiuje. Šiuo laikotarpiu labai svarbus fizinis aktyvumas, kuris kaip variklis, veikia ne tik fizinę raidą, bet ir emocijas ir socialinį vystymąsi. Aktyvų fizinį lavinimą turi užtikrinti asmenys, kurie yra įtraukti į vaiko auklėjimą švietimą, siekiant išlaikyti gerą vaiko sveikatą ir suteikti tam tinkamas sąlygas( Videmšek, 2006). Nors moderni civilizacija suteikė žmogui kai kurių patogumų, bet ir padarė pakankamai žalos. Atsiradus mašinom, žmogus pradeda pamiršti, kad jis moka vaikščioti, aktyvus poilsis keičiamas ilgu sedėjimu prie televizoriaus ar kompiuterio, o tai skatina ne tik nutukimą, širdies ligas, bet turi didelę įtaka tokiam susirgimui, kaip plokščiapėdystė. ( Pranskevičius, Koževnikovas, 2006).

Plokščiapėdystė (lot. per planus) - išilginio pėdos skliauto nusileidimas, Tai labiausiai paplitusi ortopedinė liga vaikams iki mokyklinio amžiaus. ( Pleiffer 2006; Evans 2012; Koževnikovas, 2006). Skirtingose valstybėse plokščiapėdystės sergamumas maždaug svyruoja tarp 37- 58 proc. gyventojų(Žygienė, 2005: magistras). Lietuvoje maždaug 70 proc. gyventojų turi tam tikro laipsnio plokščiapėdystę, daugiausiai atveju yra vaikai iki mokyklinio amžiaus (Novogreckaitė, 2009) .Yi-Fen Shim , 2012 metais nustatė, kad lyginant nuo 3- 6 metų vaikus, tai 3 metų vaikų turinčių šią deformaciją buvo 21- 57proc, o jau 6 metų vaikų nuo 13,5-27 proc. Gargždų mokykloje - darželyje „Gintarėlis“ 2006 metais buvo atliktas, profilaktinis patikrinimas dėl plokščiapėdystės tai pagal gautus rezultatus ši susirgimą turėjo 24,6 proc. tirtų vaikų. (Jarutienė, 2006). O Martin Pleiferr, 2006 metais atlikus tyrimą tarp 3-6 metų gavo rezultatus, kad paplitimas šio amžiaus grupėje yra 44 procentai. O jei įskirti pagal metus tai 3 metų – 54proc., 6 metų - 24proc. Dauguma atliktų tyrimų parodė, kad sergamumas plokščiapėdystė yra viena dažniausių pediatriniu ligų tarp 3- 6 metų (Evans,2012).

Dauguma iki mokyklinio amžiaus vaikų tarp 3-6 metų lanko darželius, kuriuose vidutiniškai praleidžia 8 valandas per parą. Tad labai svarbu, ne tik tėvelių tinkamas auklėjimas, bet ir pedagogų, kurie dirba darželyje geras mokymas bei fizinis lavinimas. Nors darželiuose vykdomos trumpalaikės plokščiapėdystės prevencijos, tačiau rezultatų jos neduoda dėl trumpo gydymo.( Jarutienė, 2006). Todėl daugėjant plokščiapėdystės atvejų, darželiuose turėtų būti įvesta plokščiapėdystės ilgalaikė profilaktinė gydomoji mankšta.

Nors Lietuvos darželiuose vyksta iki mokyklinio amžiaus plokščiapėdystės prevencija, tačiau neradau duomenų, kad plokščiapėdystė prevencijai būtų taikomas klijuojamas elastinis pleistras.

Klijuojamas elastinis pleistras sukurtas sportininkam, bet vis plačiau pradėtas taikyti reabilitacijoje: ortopedijoje, chirurgijoje, akušerijoje ir yra lengvai prieinamas ir naudojamas. ( Lapucha, 2012 magistras).

Darbo tikslas: Įvertinti Šiaulių darželio- lopšelio „Žirniukas“ vaikų nuo 3-6 metų pėdų būklę atliekant plantografijos tyrimą , įvertinti klijuojamojo elastinio pleistro efektyvumą gydant plokščiapėdystę.

Literatūros apžvalga ir analizė – Bus analizuojama mokslinė, medicininė literatūra apie plokščiapėdystę, jos etiologija ir gydymo būdus, bei apie klijuojamąjį elastinį pleistrą, taikymo būdus ir poveikį.

Plantografinis vertinimas ant popieriaus pagal Shipaux- Smirak indeksą (CSI) - Bus atliekamas anspaudo testas, kurio metu kiekvienas tiriamasis turės atsistoti ant balt popieriaus lapo, tyrimo metu bus išvestas indeksas, pagal kurį galima spręsti apie pėdų būklę.

  • Medicina Diplominis darbas
  • Microsoft Word 1648 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 46 puslapiai (8674 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dooviliuke
  • Elastinio pleistro įtaka vaikams nuo 3 - 6 metų gydant ploksščiapėdystę
    10 - 2 balsai (-ų)
Elastinio pleistro įtaka vaikams nuo 3 - 6 metų gydant ploksščiapėdystę. (2015 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/elastinio-pleistro-itaka-vaikams-nuo-3-6-metu-gydant-plokssciapedyste.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 20:00
×