Elektonikos gynimo klausimai atsakymai


1.paaiškinkite puslaidininkinio diodo veikimo principą.. Kaip nustatomi pulsacijos ir filtracijos koeficientai. 4.išlygintos įtampos pulsacija, l ir c filtrai. Sroves lygintuvu ir stabilizatoriu darbo principas. Vienfazis vienpusis lyginimo lygintuvas. Pranasumai ir trukumai vienfazio vienpusio ir dvipusio lyginimo lygintuvai. Vienfazis-vienpusis lygintuvas. Vienfazio vienpusio lygintuvo. Islygintos itampos kreive u(t). Islygintos itampos kreive.

Paaiškinkite puslaidininkinio diodo veikimo principą. Paaiškinkite bandymų grandinės elementų paskirtį. Nubraižykite vienpusio ir dvipusio lygintuvo schemas ir paaiškinkite jų veikimą. Nubraižykite ir paaiškinkite vienpusio ir dvipusio lygintuvo išlygintos įtampos kreives u = f(t). Kokie atskirų lygintuvų schemų privalumai ir trūkumai? Kaip nustatomi pulsacijos ir filtracijos koeficientai. Paaiškinkite c filtro veikimo principą. Paaiškinkite l filtro veikimo principą. Paaiškinkite kada geriau naudoti c filtrą, o kada – l filtrą.

Prijungus prie n srities neigiamą, o prie p srities teigiamą potencialą (. pav. , a), krūvininkai, veikiami išorinio elektrinio lauko, juda sandūros kryptimi, ir įgiję papildomą kinetinę energiją (kai e  e0), įveikia potencialinį barjerą. O i kita pusę normaliomtransformatorius -skirtas lyginamos įtampos vertei suderinti su reikalinga išlygintos įtampos verte. Jei jos atitinka – transformatorius nereikalingas.

Svarbiausias lygintuvo mazgas (2) diodinė sistema sudaroma iš lyginimo elementų – diodų. Jų varža tiesiogine kryptimi yra maža, o atgaline – didelė. Dėl to viena kryptimi jie praleidžia srovę, o priešinga – ne.

Filtras (3) sumažina išlygintos srovės (įtampos) pulsacijas. Jeigu įtampos pulsacijos leistinos (pvz. , maitinant variklį), filtro gali ir nebūti.

įtampos stabilizatorius (4) skirtas palaikyti pastovaus didumo išlygintai įtampai, kai kinta apkrovos srovės arba maitinimo įtampos didumas.

Lygintuvo apkrova (5) yra imtuvas, kurį turi maitinti lygintuvas ir kurio savybės diktuoja reikalavimus visam lygintuvo kom. Nubraižykite ir paaiškinkpats paprasčiausias yra vienfazis vienpusis lygintuvas. Jį sudaro transformatorius ir vienas diodas vd, kuris su apkrova rl sujungtas nuosekliai (. pav. ).

Transformatoriaus antrinė įtampa u2 kinta sinuso dėsniu. Pirmajame pusperiodyje, kai įtampos u2 poliarumas yra toks, kad diodui vd tenka tiesioginė įtampa, grandine teka srovė i, ir ant apkrovos varžos rl turime įtampą u. Antrojo pusperiodžio metu diodas yra ne dvipusis: šiame lygintuve srovę išlygina keturi diodai vd1, vd2, vd3, vd4 sujungti tilteliu .

  • Microsoft Word 177 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (606 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Elektonikos gynimo klausimai atsakymai
    8.7 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Elektonikos gynimo klausimai atsakymai. (2011 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektonikos-gynimo-klausimai-atsakymai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 16 d. 00:35
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo