Elektonikos gynimo klausimai atsakymai


Prijungus prie n srities neigiamą, o prie p srities teigiamą potencialą (. pav. , a), krūvininkai, veikiami išorinio elektrinio lauko, juda sandūros kryptimi, ir įgiję papildomą kinetinę energiją (kai e e0), įveikia potencialinį barjerą. O i kita pusę normaliomtransformatorius -skirtas lyginamos įtampos vertei suderinti su reikalinga išlygintos įtampos verte. Jei jos atitinka – transformatorius nereikalingas.
Svarbiausias lygintuvo mazgas (2) diodinė sistema sudaroma iš lyginimo elementų – diodų. Jų varža tiesiogine kryptimi yra maža, o atgaline – didelė. Dėl to viena kryptimi jie praleidžia srovę, o priešinga – ne.
Filtras (3) sumažina išlygintos srovės (įtampos) pulsacijas. Jeigu įtampos pulsacijos leistinos (pvz. , maitinant variklį), filtro gali ir nebūti.
įtampos stabilizatorius (4) skirtas palaikyti pastovaus didumo išlygintai įtampai, kai kinta apkrovos srovės arba maitinimo įtampos didumas.
Lygintuvo apkrova (5) yra imtuvas, kurį turi maitinti lygintuvas ir kurio savybės diktuoja reikalavimus visam lygintuvo kom. Nubraižykite ir paaiškinkpats paprasčiausias yra vienfazis vienpusis lygintuvas. Jį sudaro transformatorius ir vienas diodas vd, kuris su apkrova rl sujungtas nuosekliai (. pav. ).
Transformatoriaus antrinė įtampa u2 kinta sinuso dėsniu. Pirmajame pusperiodyje, kai įtampos u2 poliarumas yra toks, kad diodui vd tenka tiesioginė įtampa, grandine teka srovė i, ir ant apkrovos varžos rl turime įtampą u. Antrojo pusperiodžio metu diodas yra ne dvipusis: šiame lygintuve srovę išlygina keturi diodai vd1, vd2, vd3, vd4 sujungti tilteliu .
- Microsoft Word 177 KB
- 2012 m.
- 2 puslapiai (606 žodžiai)
- Universitetas
- Andrius
-