Elektrėnai Mano gimtasis miestas


Mano gimtasis miestas. Apie mano gimtąjį miestą. Mokyklos. Elektrėnų„Ąžuolyno“Pagrindinė mokykla. Valdymo schema. Elektrėnų Viešoji Biblioteka Ir Kultūros Centras. Sportas Elektrėnuose. Elektrėnų herbas. Tarptautinis bendradarbiavimas. Elektrėnų marios. Lietuvos Elektrinė. Dirvožemiai. Gyventojų skaičius ir toliau mažėja.

Mano gimtasis miestas Elektrėnai. Čia gyvenu jau 14 metų. Šiame mieste gyvena jau.

Šioje bibliotekoje galima skaityti knygas ir pasiimti jas į namus. Taip pat yra ir kultūros centras kuriame vyksta visi Elektrėnų renginiai.

Heraldikos komisijoje svarstant Elektrėnų miesto herbo idėjas, buvo pasiūlytas žaibas, kuris daugelyje kultūrų laikomas dieviškų galių simboliu. Antikos laikais žaibų valdovas buvo Dzeusas, Romos laikais – Jupiteris. Žaibus svaidantys dievai būdavo ne tik gera nešantys, įspėjantys, bet ir baudžiantys. Žaibo blyksnis buvo siejamas ir su teisingumu. Rytų simbolikoje pabrėžiamas žaibo ryšys su griaustiniu, liūtimi ir siejamas su derlingumu. Elektrėnų herbe žaibas simbolizuoja energetikos galią. Savivaldybės pageidavimu herbe pavaizduotos ir dvi aštuoniakampės žvaigždės, kurių viena primena miesto vietoje buvusius kaimus, o kita – dabartinį miestą. Simbolių kalboje žvaigždė reiškia pastovumą, budrumą, tikslo siekimą. Senovėje buvo tikima, kad žvaigždės nulemia žmogaus likimą, tai aukščiausių žmogaus idealų simbolis. Aštuoniakampė žvaigždė siejama su kūryba ir derlingumu. Žvaigždė antikinėje mitologijoje yra Veneros – meilės deivės emblema, krikščionybėje – viena iš Betliejaus žvaigždės atmainų.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2112 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (517 žodžiai)
  • Viktoras
  • Elektrėnai Mano gimtasis miestas
    10 - 2 balsai (-ų)
Elektrėnai Mano gimtasis miestas. (2016 m. Sausio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/elektrenai-mano-gimtasis-miestas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:13
×