Elektrinės ir jų tipai


Fizikos referatas. Įvadas. Elektrinės. Jų tipai. Lietuvos elektrinių raida (nuo pokario). Elektrinėms keliami reikalavimai. Hibridinių mikroelektrinių tipai. Saulės ir vėjo jėgainių galių santykio parinkimas. Šiluminė elektrinė. Jos tipai. Elektrinės įrenginiai. Garo turbinų elektrinės technologinė schema. Šiluminės elektrinės ir jų tarša. Išvados. Naudota literatūra.


Visur mus supa elektra. Ji tapo neatsiejama pagalbininke mūsų gyvenime. Juk kasdien mes gaminame valgyt ant elektrinės viryklės, arba ką nors pasišildom mikrobangų krosnelėje. Taip pat kiekvieną dieną mes klausomės muzikos, dirbam kompiuteriu ir darom begales kitų darbų. Idažnai užduodamas klausimas yra: kaipgi gaminama ta elektra? atsakymas būtų visai paprastas: elektrinėje. Bet visų pirmą atsakykime sau į klausymą: o kas gi ta elektrinė? .

Elektrinė – tai pramonės įmonė su visu specialių statinių ir įrenginių kompleksu, atskira jėgainė arba įrenginys laive, traukinyje ar laikinoje gyvenvietėje elektrai gaminti, kai energijos šaltiniuose sukaupta potencinė energija cheminės reakcijos arba kitais būdais paverčiama elektros energija. Pagrindinis elektrinės įrenginys yra generatorius, kuris mechaninę energiją verčia elektros lauku, kuriame susikaupusi elektrostatinė įtampa transformuojama ir tolygiai perduodama elektros laidais į tinklą, o juo gali būti transportuojama iki elektros energišiluminė elektrinė, kurioje iš specialiame katile deginamo kuro gaunama garo šiluminė energija nukreipiama į garo mašiną, joje paverčiama mechanine energija, o ši generatoriuje transformuojama į elektroshidroakumuliacinė elektrinė, kuri esant energijos pertekliui veikia kaip vandens siurblys, pumpuojantis vandenį iš žemutinio baseino į aukštutinį, o esant energijos poreikiui – kaip paprasta hidroelektrinė.

Potvynių arba bangų elektrinės, kuriose mechaninė energija gaunama panaudojant vandens lygio svyrasaulės elektrinė, kurioje saulės spinduliuojama šviesos energija puslaidininkiuose tiesiogiai transformuojama į elektros energiją.

Viena žymiausių Lietuvos elektrinių yra ignalinos atominė elektrinė. Ji yra vienintelė baltijos šalyse Lietuvos energetinės sistemos atominė elektrinė, turinti didžiausią pasaulyje reaktorių, įrašytą į gineso rekordų knygą. Pastatyta Lietuvoje, šalia sienos su baltarusija. Greta elektrinės darbuotojams pastatytas visagino miestas, kuris seniau vadinosi sniečkumi. Ignalinos atominėje elektrinėje buvo numatyti keturi reaktoriai, tačiau pastatyti ir paleisti tik du. Trečiojo ir ketvirtojo statyba buvo nutraukta įsikišus žaliesiems . Trečiasis jau buvo visiškai pastatytas, liko jį tik paleisti įleidžiant kurą, o ketvirtojo buvo tik pamatai.

Pirmasis blokas nebeveikia nuo 2005 m. Sausio d. , antrąjį, stojant į europos sąjungą buvo įsipareigota sustabdyti nuo 2009 metų.

Ignalinos atominės elektrinės reaktoriai yra vieni galingiausių pasaulyje.

  • Fizika Referatai
  • 2011 m.
  • Kristina
  • 11 puslapių (2732 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Fizikos referatai
  • Microsoft Word 227 KB
  • Elektrinės ir jų tipai
    8 - 3 balsai (-ų)
Elektrinės ir jų tipai. (2011 m. Vasario 19 d.). http://www.mokslobaze.lt/elektrines-ir-ju-tipai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 20:35